هوافضا- علوم هوایی
در آیین امضای تفاهمنامه دانشگاه آزاد و بنیاد نیكوكاری جمیلی اعلام شد

مدرسه هوش مصنوعی تاسیس می شود

مدرسه هوش مصنوعی تاسیس می شود

هوا فضا: مدرسه هوش مصنوعی با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی و بنیاد نیکوکاری جمیلی در چارچوب انستیتو تکنولوژی و بر مبنای نیاز کشور ایجاد خواهد شد.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، آیین امضای تفاهم نامه میان دانشگاه آزاد اسلامی و بنیاد نیکوکای جمیلی با حضور دکتر دهقانی فیروزآبادی معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی، مهندس ابراهیم جمیلی رئیس هیئت امنای بنیاد نیکوکاری جمیلی، دکتر علی رئیس پور مدیرکل اداره ایجاد توسعه آموزش های فناوری و خلاقیت، دکتر قباد بهزادی پور مدیرکل اداره کارآفرینی و مراکز رشد، مهندس عسکری غلامزاده مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی، دکتر عبدالله محمدی مدیر کل آزمایشگاه ها و مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر لاله ملک نیا مدیرکل کانون های دانشگاه، صنعت و جامعه و دکتر محمد نریمانی راد مدیر کل پشتیبانی و تأمین منابع در پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد عصر امروز ۹ خردادماه در سالن کنفرانس معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

بیش از ۴۰ هزار مترمربع فضای دانشگاه را به زیرساخت شرکتهای دانش بنیان تبدیل نموده ایم

دکتر دهقانی فیروزآبادی، معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی در این نشست ارزش کار اقتصادی و رزق حلال را در دین مبین اسلام خاطرنشان کرد و تصریح کرد: در دین اسلام در مورد ارزش کار اقتصادی و کسب حلال مطالب بسیاری وجود دارد و تاکید شده عبادت ۱۰ جزء دارد که ۹ جزء آن کسب حلال است.

وی ادامه داد: با این وجود از گذشته امورات خیریه صرفاً به مناسک پرداخته و شکل صدقه داشته، مثل ساخت بیمارستان و مسجد و... البته این کار پرارزش است، اما در دنیا مفهوم خیریه بسیار گسترده است. به صورت مثال دانشگاه معتبری همچون استنفورد کاملا بر اساس خیریه و موقوفات مردم ایجاد و اداره می شود و همین چندماه قبل بود که اعلام گردید این دانشگاه دیگر برنامه ای برای پذیرش اعانه ندارد.

دکتر دهقانی فیروزآبادی با اشاره به اینکه زنجیره کار عام المنفعه باید با ورود جریان حامی حوزه فناوری و اقتصاد دانش بنیان تکمیل شود، به تجربه مهندس جمیلی رئیس هیئت امنای بنیاد نیکوکاری جمیلی در حوزه صنعت اشاره نمود و اظهار داشت: تجربه ایشان در زمینه پیشبرد اهداف تفاهم نامه کمک شایان توجهی خواهد نمود.

وی ادامه داد: ۹۰ درصد از هزینه ها و مدیریت جنگ بر دوش آحاد مردم بود و امروز هم در جنگ اقتصادی و ایجاد اشتغال این مردم هستند که باید وارد میدان شوند.

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی ضمن اشاره به همزمانی حضور در دانشگاه آزاد با افتتاح فعالیت معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد در دوسال و یکماه گذشته، اظهار داشت: با وجود این که استاد دانشگاه شریف هستم و سالهای سال در این دانشگاه تدریس می کنم، اما طی این مدت کوتاه حضور در دانشگاه آزاد اساتید و چهره های بسیار فرهیخته ای در سطح دانشگاه مشاهده کرده ام که با ذهنیت پیشین من بسیار متفاوت بود. تفاوت اساتید دانشگاه های دولتی با آزاد در این است که اساتید دانشگاه های دولتی تدریس را مسلطند، اما در اندیشه ایجاد و راه اندازی کسب و کار هستند، اما اساتید دانشگاه آزاد ایجاد شغل را بلد هستند، اما می خواهند استاد دانشگاه شوند. اساسا در دانشگاه آزاد جو کسب و کار و اشتغال بسیار گسترده است و این دانشگاه ازین حیث ظرفیت فوق العاده ای دارد.

دکتر دهقانی فیروزآبادی ضمن اشاره به تجهیزات و ۲۰ میلیون مترمربع زیربنای دانشگاه آزاد و همینطور ۱۷۰ هزار تجهیز آزمایشگاهی "های تک" این دانشگاه خاطرنشان کرد: ما توسعه و اشتغال را عین عبادت می دانیم و امیدواریم با هماوری ظرفیت های سخت افزاری دانشگاه و پتانسیل فراوان دانشجویان و کمک افرادی که به تأمین سرمایه و مشارکت در ریسک کمک کنند، اکوسیستم را راه بیندازیم تا خروجی آن عملیات شود.

وی به چابکی معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی اشاره نمود و اظهار داشت: این معاونت مجموعا ۲۰ تا ۲۵ نفر نیرو دارد و امروز کاملا چابک، عملیاتی و خروجی محور پیش رفته است. ما فقط در تهران بیشتر از ۴۰ هزار مترمربع دانشگاه را به زیرساخت و فضای شرکتهای دانش بنیان تبدیل نموده ایم. امیدواریم با حضور بنیاد نیکوکاری جمیلی این مهم شتاب گیرد و بنیاد هم از حیث عزت منتفع شود.

دکتر دهقانی فیروزآبادی در انتها خاطرنشان کرد: ما طرح "پایش" را پایلوت آغاز کردیم و سال جاری هم این طرح ادامه دارد. فقط پارسال ۳۰۰ دانشجوی ما بورس صنایع مختلف استان اصفهان شدند. بطور قطع مجموعه صنایع می تواند یکی از گزینه های همکاری باشد.
بورسیه و استخدام دانشجویان مستعد دانشگاه آزاد/ تاسیس مدرسه هوش مصنوعی
مهندس جمیلی هم در این نشست اظهار داشت: حرکت جدیدی در کشور شروع شده که نیکوکاری در عرصه علم و دانش است. این مهم مرهون اساتیدی چون دکتر دهقانی فیروزآبادی است که حامی علم و دانشجو است.

وی با تاکید براینکه بنیاد نیکوکاری جمیلی با هدف اثرگذاری گام در راه همکاری با دانشگاه آزاد برداشته است، تصریح کرد: ما آماده هستیم به دانشجویانی که برپایه نیازهای روز کشور مبادرت به نگارش رساله و یا راه اندازی کسب و کار کنند، کمک های لازم را به عمل آوریم.
وی به برگزاری جشنواره بنیاد جمیلی هم اشاره نمود و افزود: این جشنواره مورد تایید دانشگاه شریف و دانشگاه شهید بهشتی است. ما می خواهیم در این جشنواره از دانش دانشگاه آزاد هم بهره بگیریم تا کار مشترک و تیمی را به دانشجویان آموزش دهیم.

مهندس جمیلی اضافه کرد: ما به دنبال همکاری مستمر با دانشگاه آزاد اسلامی و اجرای بند به بند تفاهم نامه هستیم.

رئیس هیئت امنای بنیاد نیکوکاری جمیلی از بورسیه و سپس استخدام دانشجویان مستعد دانشگاه آزاد اسلامی سخن گفت و خاطرنشان کرد: ما جزو معدود بنیادهای نیکوکاری هستیم که ریالی از شخص یا ارگانی هدیه قبول نمی نماییم. قطع به یقین ورود دانشجویان موفقیت ما و خود ایشان را به دنبال خواهد داشت و در نهایت خروجی آن معرفی محصول به این سرزمین است.
مهندس جمیلی در انتها از همکاری دانشگاه آزاد اسلامی و بنیاد نیکوکاری جمیلی در جهت راه اندازی مدرسه هوش مصنوعی اطلاع داد و اظهار داشت: این مدرسه در چارچوب انستیتو تکنولوژی خواهد بود و بر مبنای نیاز کشور ایجاد خواهد شد و در این راه نیازمند کمک تمامی واحدهای دانشگاه آزاد هستیم.
منبع:

1400/03/10
12:32:27
0.0 / 5
895
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
هوا فضا هوافضا