هوافضا- علوم هوا فضا
با حضور وزیر علوم؛

نشست تخصصی بررسی روابط علمی ایران و چین

نشست تخصصی بررسی روابط علمی ایران و چین

هوا فضا: نشست تخصصی همکاریهای علمی، فناوری و دانشگاهی در برنامه راهبردی همکاریهای ایران و چین، فردا (سه شنبه) با حضور وزیر علوم، معاونان وی، معاونان وزارت امور خارجه و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رؤسای دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و تنی چند از مقامات سایر دستگاههای مرتبط به صورت مجازی برگزار می گردد.


با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری؛
به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، دکتر حسین سالار آملی، رئیس مرکز همکاریهای علمی بین المللی وزارت علوم اظهار نمود: توافق ایران و چین در چارچوب سند همکاریهای جامع دو کشور، سرمایه گذاری گسترده چین در حوزه علوم و ظرفیت و توانمندی های علمی کشورمان، لزوم برنامه ریزی راهبردی همکاری دو کشور در حوزه علوم، فناوری و دانشگاهی را بیشتر از پیش برجسته تر و ضروری تر می کند. ازاین رو، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری درصدد است با همکاری دانشگاه ها، مراکز علمی و پژوهشی و موسسات فناوری کشور، برنامه های راهبردی را در این عرصه تدوین کند.

وی ادامه داد: در اردیبهشت ماه سالجاری، از جانب مرکز همکاریهای علمی بین المللی وزارت علوم، نشستی با حضور برخی از معاونان و مدیران بین الملل دانشگاه های کشور جهت بررسی این مورد مهم تشکیل شد و نظرات و پیشنهادهای پرارزش همکاران دانشگاهی جمع آوری شد. اتفاق نظر دانشگاه ها برای توجه جدی تر و بنیادی تر به این بخش از حوزه همکاریهای دو کشور در پرتو سند جامع همکاریهای دو جانبه، ما را بر آن داشت تا نظرات با حضور وزیر علوم، مقامات وزارت امور خارجه و نهادهای علمی کشور در سطحی بالاتر مطرح شود.

رئیس مرکز همکاریهای علمی بین المللی وزارت علوم تصریح کرد: نشست تخصصی بررسی همکاریهای علمی، فناوری و دانشگاهی ایران و چین از جانب این مرکز برنامه ریزی شده است که با توجه به شرایط فعلی، آنرا به صورت مجازی برگزار خواهیم کرد.

به نقل از وزارت علوم، وزیر علوم، رئیس مرکز همکاریهای علمی و بین المللی، معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، رئیس سازمان امور دانشجویان، سفیر جمهوری اسلامی ایران در چین و رؤسای برخی از دانشگاه های فعال در حوزه همکاری علمی با چین در این جلسه به عرضه سخنرانی خواهند پرداخت و شرکت کنندگان در دو نشست تخصصی، مبحث نشست را به گفتگو و رایزنی خواهند گذاشت.

منبع:

1400/03/11
10:43:23
0.0 / 5
857
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لینک دوستان هوا فضا
هوا فضا هوافضا