هوافضا- علوم هوا فضا
از انتظارات تا واقعیت ­ها

چگونگی انتشار اخبار علمی در رسانه های جمعی

چگونگی انتشار اخبار علمی در رسانه های جمعی

به گزارش هوا فضا بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص) با همکاری معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، پنجمین نشست ترویج علم را با مبحث ˮانتشار اخبار علمی در رسانه­ های جمعی؛ انتظارات، واقعیت­ هاˮ برگزار می­ کند.


به گزارش هوا فضا به نقل از ستاد ارتباطات و اطلاع­ رسانی بنیاد مصطفی(ص)، این بنیاد با مأموریت رشد علم و فناوری و به منظور ارتقاء سطح رفاه، امنیت و سلامت بشریت، بسترهای مکمل را معرفی و برنامه های گوناگونی را برگزار می نماید.
بنیاد مصطفی(ص) در حوزه گفتمان­ سازی علم و فناوری به اهدافی همچون "اثرگذاری بر سیاست­گذاری برای حرکت جمعی و ایجاد وجدان علمی مشترک در جهان اسلام در جهت رفع وابستگی های عرصه فناوری و تقویت جهان اسلام" و "تشویق و ترغیب دانشمندان جهان اسلام و مسلمانان سراسر جهان در جهت تولید علم و توسعه فناوری و افزایش رفاه، امنیت و سلامت جامعه بشری" با استفاده از روش ­های ترویج علم می ­پردازد.
چهار نشست قبلی ترویج علم بنیاد مصطفی(ص) با موضوع هایی چون "بررسی روند درمان ویروس کرونا از راه پلاسما درمانی"، "بررسی سیستم هوشمند تشخیص کووید۱۹"، "بررسی آخرین دستاوردهای حوزه واکسن کرونا" و "تشریح روش ­های ساخت واکسن کرونا" برگزار شده است.
ازاین رو گزارش؛ پنجمین نشست ترویج علم بنیاد مصطفی(ص) با مبحث " انتشار اخبار علمی در رسانه ­های جمعی؛ انتظارات، حقیقت ها" با حضور محمد خدادی، معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ سیده زهرا اجاق، سرپرست پژوهشکده مطالعات فرهنگی و ارتباطات و هشام بومجوط، مدیر بخش علمی شبکه الجزیره، در روز دوشنبه مورخ ۱۷ خردادماه از ساعت ۱۰ بامداد برگزار می ­شود.
پخش زنده این نشست در سایت جایزه مصطفی(ص) به نشانی https: //www.mustafaprize.org و صفحه اینستاگرام جایزه مصطفی(ص) به نشانی @mustafaprize_fa قابل مشاهده می باشد.
گفتنی است ترویج علم، پُلی میان ادبیات علمی و گفتمان عمومی جامعه است و همینطور ابزاری برای برقراری ارتباط میان جامعه و جهان علم است. در نشست ­های ترویج علم بنیاد مصطفی(ص) اهدافی همچون اثرگذاری بر درکی عمیق ­تر از دستاوردها و پیشرفت ­های علمی توسط عموم مردم، دریافت بازخوردهای اجتماعی در جهت ارتقای اثربخشی یافته ­های علمی دانشمندان، ایجاد اعتماد و حمایت عمومی جامعه از علم و افزایش نظارت و مطالبه مردمی از جامعه علمی پیگیری می­ شود.
منبع:

1400/03/11
22:58:33
0.0 / 5
1173
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
هوا فضا هوافضا