هوافضا- علوم هوا فضا
در نامه بسیج دانشجویی مطرح شد؛

نامزدها برنامه های خودرا در حوزه علوم پایه اعلام كنند

نامزدها برنامه های خودرا در حوزه علوم پایه اعلام كنند

هوا فضا: بسیج دانشجویی علوم پایه در بعضی از دانشگاه های کشور خواهان ارائه برنامه ای شفاف در حوزه علوم پایه از طرف نامزدهای ریاست جمهوری شدند.به گزارش هوا فضا به نقل از مهر، بسیج دانشجویی علوم پایه چندین دانشگاه در نامه ای به نامزدهای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، خواهان ارائه برنامه ای شفاف درباب علوم پایه و توجه دولتمردان به آن شدند.
متن نامه به شرح زیر است؛
نامزدهای محترم سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری
جناب آقایان جلیلی، رضایی، رئیسی، زاکانی، قاضی زاده، مهرعلیزاده و همتی؛
سلام علیکم
به استحضار می رساند نظر به این که در منویات رهبر معظم انقلاب خصوصاً بیانیه راهگشای گام دوم مکرراً مسئله دانش، دانش اندوزی و دانش افزایی مطرح گشته است و ایضاً سخنانی که معظم له پیرامون ارائه برنامه مدون و منسجم از طرف داوطلبین کسب این جایگاه خطیر مبذول داشته اند.
ما بعنوان تعدادی از دانشجویان دغدغه مند در گرایش های علوم پایه که حقا به منزله خشت اول و بن مایه تمام کارهای دانش بنیان و فن آور محسوب می شوند، که بگفته رهبر معظم انقلاب: «علوم پایه مثل آن ذخیره شما است در بانک که پشتوانه زندگی شما است؛ علوم کاربردی مثل آن پولی است که در جیبتان می گذارید، خرج می کنید، لازم است؛ علوم کاربردی را نمی گردد از قلم انداخت، باید به آن اهمیت داد لکن اساس کار، علوم پایه است. گفته شده است از قول دانشمندان متخصص و وارد که ما هم از آنها باید یاد بگیریم، یعنی بنده از آنها باید یاد بگیرم که اگر علوم پایه نباشد، علوم کاربردی هم به جایی نخواهد رسید.» صلاح را بر آن دیدیم تا با نگارش این رقعه بابی نوین در دفتر مطالبات دانشجویی گشوده باشیم. ابتدائاً این گله جامعه دانشجوهای علوم پایه است که حضرت عالی در مورد علوم پایه برنامه روشنی ارائه نفرمودید. فلذا احتراماً درخواست این جامعه از شما در سه بند زیر بیان می شود:
۱-در نخستین زمان ممکن برنامه خودرا در گفتگوها و مناظرات و نشست های انتخاباتی آتی تبیین فرمایید.
۲- در امتداد شفاف سازی شیوه و منش دولت آینده درخواست می شود که برنامه مکتوب خودرا منتشر نموده تا جامعه علمی و نخبگانی کشور از راهبردهای آینده دولت شما در حوزه علوم پایه باخبر شوند.
۳- در نهایت درخواست داریم نماینده ای آگاه و باخبر به وضعیت رشته های علوم پایه در ایران، معضلات همراه و شرکت های دانش بنیان و نهایتاً سلسله اقداماتی که حضرت عالی بنا دارید ان شاءالله با تصدی جایگاه ریاست جمهوری و خادمیت مردم در جهت حل و فصل آنها به مرحله اجرا بگذارید را بمنظور تحلیل و بررسی در نشست با نمایندگان اقشار دانشجویی معرفی نمایید.
امید است تا با تجمیع چنین برنامه های تخصصی و حوزه مند، شناخت دانشجویان و جامعه نخبگانی از داوطلبین گرامی و برنامه مدون نمایندگان محترم برای عبور کشور از تنگناها و مشکلات ارتقا یابد و انتخاب اصلاح حادث شود.
بسیج دانشجویی پردیس علوم دانشگاه تهران
بسیج دانشجویی علوم پایه دانشگاه شیراز
بسیج دانشجویی علوم پایه دانشگاه فردوسی مشهد
بسیج دانشجویی علوم پایه دانشگاه شهید چمران اهواز
بسیج دانشجویی علوم پایه دانشگاه یزد
بسیج دانشجویی علوم پایه دانشکده فیزیک دانشگاه تهران
بسیج دانشجویی علوم پایه دانشگاه شهید بهشتی
بسیج دانشجویی علوم پایه دانشگاه شاهد
بسیج دانشجویی علوم پایه دانشگاه علم و صنعت
انجمن علمی بیوتکنولوژی پردیس علوم دانشگاه تهران
انجمن علمی زمین شناسی دانشگاه تهران


منبع:

1400/03/19
11:48:40
0.0 / 5
833
تگهای خبر: تكنولوژی , دانش بنیان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
هوا فضا هوافضا