هوافضا- علوم هوایی
صبح امروز؛

آغاز فاز دوم تست انسانی واكسن ضد كرونای فخرا

آغاز فاز دوم تست انسانی واكسن ضد كرونای فخرا

سخنگوی بهداشت و درمان وزارت دفاع با اشاره به اینکه فاز دوم کارآزمایی بالینی واکسن کرونای فخرا از امروز شروع می شود اظهار داشت: این واکسن به ۵۰۰ نفر داوطلب ۱۸ تا ۷۰ ساله تزریق خواهد شد.به گزارش هوا فضا به نقل از مهر، در مراسم آغاز فاز دوم تست انسانی واکسن کرونای فخرا، رضا اله ورن سخنگوی بهداشت و درمان وزارت دفاع با بیان اینکه فاز دوم کارآزمایی بالینی واکسن کرونای فخرا از امروز شروع می شود، عنوان کرد: فاز اول تست انسانی واکسن فخرا، با تزریق به ۱۳۵ نفر به پایان رسید و حال عمومی داوطلبان خوب است و عوارض جدی مشاهده نشده است.
وی افزود: در فاز دوم تست انسانی، این واکسن به ۵۰۰ نفر داوطلب ۱۸ تا ۷۰ ساله تزریق خواهد شد.
سخنگوی بهداشت و درمان وزارت دفاع با بیان اینکه داوطلب گیری فاز دوم این واکسن انجام شده است، اضافه کرد: غربالگری های پزشکی برای داوطلبان فاز دوم انجام شده و ما روزانه ۴۰ تا ۵۰ تزریق به داوطلبان را خواهیم داشت.
وی افزود: فاز دوم در تهران انجام می شود اما برنامه ریزی ما برای فاز سوم این است که این فاز را در شهرستان ها هم اجرا نماییم تا مردم سایر شهرها هم بتوانند در این مطالعه شرکت نمایند.
سخنگوی طرح کارآزمایی بالینی واکسن فخرا خاطرنشان کرد: داوطلبان می توانند با رفتن به سایت fakhravac.ir آمادگی خویش را جهت شرکت در این طرح ملی اعلام کنند. ما بعد از فاز دوم و با صدور مجوز از جانب وزارت بهداشت وارد فاز سوم تست انسانی می شویم. افراد با رفتن به سایت می توانند شرایط شرکت در مطالعه بالینی را ملاحظه کنند. در فاز سوم عموم مردم می توانند در مطالعه شرکت نمایند.
اله ورن افزود: در فاز سوم تست انسانی بنا داریم واکسن کرونا را به تعداد بیشتری از داوطلبان، یعنی حدود ۳۰ هزار نفر تزریق نماییم.

1400/03/20
22:51:29
0.0 / 5
762
تگهای خبر: وزارت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
هوا فضا هوافضا