هوافضا- علوم هوا فضا
در نشست سه جانبه تاكید شد

ضرورت تجاری سازی حوزه پژوهش در سلامت

ضرورت تجاری سازی حوزه پژوهش در سلامت

هوا فضا: نشست مشترک معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، صندوق نوآوری و شکوفایی و ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به منظور بررسی فرصت های همکاری فی درخلال برگزار گردید.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، دکتر سیاوش ملکی فر، معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی به تشریح خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی پرداخت و انواع تسهیلات، ضمانت نامه ها و سرمایه گذاری هایی که صندوق در اختیار شرکت های دانش بنیان قرار می دهد را برشمرد.
دکتر فرید نجفی، معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت نیز با اشاره به ایده های پژوهشی در زمینه سلامت، اظهار داشت: باید برای یکپارچه سازی فرآیندها جهت پشتیبانی از طرح های پژوهشی و تحقیقاتی حوزه سلامت برنامه مدونی در نظر گرفته شود.
دکتر ملکی فر با اشاره به سبد خدمات صندوق نوآوری برای تامین مالی این طرح ها اعلام آمادگی کرد و اظهار داشت: ایده های پژوهشی زیادی در زمینه سلامت وجود دارد که صندوق نوآوری مشتاق سرمایه گذاری و تامین مالی برای این طرح هاست.
در این جلسه بر لزوم تجاری سازی حوزه پژوهش در سلامت تاکید شد و اختصاص بودجه ای جهت سرمایه گذاری روی طرح ها و پروژه های این حوزه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
در آخر قرار شد جهت توسعه همکاری ها، راهکارهای عملیاتی میان معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت و صندوق نوآوری و شکوفایی تدوین شود.
به نقل از معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، این جلسه مشترک که با حضور دکتر محمدرضا منظم رییس دفتر توسعه فناوری سلامت، دکتر سید فرزاد محمدی دبیر مؤسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی ایران (نیماد)، دکتر بیتا مسگرپور مشاور معاونت تحقیقات و فناوری، دکتر علی علیزاده مشاور معاونت تحقیقات و فناوری انجام شد.1400/03/23
22:50:03
0.0 / 5
992
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
هوا فضا هوافضا