هوافضا- علوم هوا فضا

طراحی بازی های موبایلی ایرانی به صورت بومی

طراحی بازی های موبایلی ایرانی به صورت بومی

هوا فضا: یک شرکت دانش بنیان موفق به طراحی بازی های موبایلی ایران به صورت بومی و انتشار آن میان مردم شده است.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، محمدمهدی بهفرراد، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان در مورد محصولات شرکت اظهار داشت: شرکت ما بیش از ۱۰ سال است که در حوزه تولید بازی های موبایلی ایرانی فعالیت و سرگرمی را بر روی دستگاه های همراه همچون تبلت ها، موبایل ها و... تولید و بصورت بومی میان مردم منتشر می کند.

وی با اعلان اینکه محصولات این شرکت بین ۲۰۰ هزار تا ۵ میلیون کاربر دارد، بیان کرد: علاقه جوانان باعث می شود تا به سمت تولید بازی های موبایلی ایرانی حرکت نماییم. بازار خوبی داریم یعنی مردم به طرق مختلف نیاز به استفاده از رسانه های سرگرمی دارند، چون که «بازی» حوزه های تکی در دنیا است که هر روز تکنولوژی های جدیدی دراین زمینه بروز می کند.

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان در مورد زمینه های تخصصی این شرکت هم اظهار داشت: با اهمیت ترین بخش در طراحی بازی های موبایلی ایران، برنامه نویسی است و بخش های دیگر شامل نیروهای تولید محتوای هنری، مارکتینگ و و دیتا است. امروز به تربیت و جذب نیروی انسانی روی آوردیم تا از آنها استفاده کنیم؛ چون که نیروی انسانی یکی از با اهمیت ترین چالش های صنعت ما است.

بهفرراد اصلی ترین مشکل هر تولیدکننده را نحوه انتشار محصول دانست و اضافه کرد: روش رسیدن محصول به مخاطب بصورت کالای فیزیکی یا دیجیتال مهم می باشد. بدین سبب پلت فرم هایی که در بازار ایران آغاز به فعالیت کردند، کمک خوبی برای رساندن محصول به مخاطب است که البته از شبکه های تبلیغاتی هم استفاده می شود.

وی در مورد تبلیغات تولیدات داخل کشور، اظهار نمود: ما در کشور تولیدات خوبی داریم و مردم علاقه به مصرف محصولات دارند؛ اما تبلیغات از طرف رسانه ملی ضعیف است. اگر تبلیغات به درستی صورت گیرد، سرانه استفاده از تولیدات داخل ما بیشتر از خارجی است.

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با اشاره به این که بازار جهانی بزرگ است و ما می توانیم سهم خویش را از آن بازار دریافت نماییم، اظهار داشت: کار ما به سبب مسائل ارزی و تحریم ها دشوار است. حوزه گیم را همه می توانند برای کل بازارهای جهانی تولید کنند و ما هم به این سمت پیش می رویم.
به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، بهفرراد بیان کرد: ایران می تواند بر روی صنعت گیم بسیار تمرکز کند، اما این اتفاق به علل مختلف به سختی می افتد. بطور مثال بیمه و مالیات نفس خیلی از شرکتها را می گیرد تا جایی که می تواند باعث تعطیلی این صنعت شود.
منبع:

1400/04/01
22:46:29
0.0 / 5
852
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
هوا فضا هوافضا