هوافضا- علوم هوا فضا

بهره برداری از تجهیزات ایران ساخت صنعت نوشیدنی

بهره برداری از تجهیزات ایران ساخت صنعت نوشیدنی

هوا فضا: تجهیزات مدرن صنعت نوشیدنی ایران با حمایت بنیاد مستضعفان طراحی و ساخته شد و به بهره برداری رسید.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، علی خطیبی، مدیرعامل موسسه تحقیق و توسعه دانشمند در اینباره اظهار نمود: این دستگاه ها که مختص کارخانجات نوشیدنی است، بعد از طراحی و تولید توسط یکی از شرکتهای دانش بنیان، در یکی از کارخانه های تولید نوشیدنی در گروه بنیاد، به بهره برداری رسید.
مدیرعامل موسسه تحقیق و توسعه دانشمند با اشاره به اینکه دستگاه بادکن پریفرم از تجهیزات پیشرفته مورد نیاز در خط تولید بطری های نوشیدنی با سرمایه گذاری بالغ بر ۵۷ میلیارد تومان طراحی و ساخته شد و به بهره برداری رسید، افزود: با طراحی و ساخت این دستگاه که تا پیش از این جزو تجهیزات وارداتی کارخانه های نوشیدنی کشور بود، علاوه بر تأمین نیاز خطوط تولید بطری های نوشیدنی، از خروج بیشتر از ۵.۸ میلیون دلار ارز از کشور جلوگیری شد.
وی با تکیه بر این که طراحی و ساخت این دستگاه ها در کمتر از ۶ ماه انجام شده است، اضافه کرد: با بکارگیری این دستگاه ها، راندمان خطوط تولید این کارخانجات افزایش یافت و خطوط تولید ظرفیت عملی ۴۰۵ میلیون بطری در سال را دارا می شوند.
به نقل از روابط عمومی بنیاد مستضعفان، این دستگاه ها که سبب افزایش ظرفیت ۲۵ درصدی خطوط تولید نوشیدنی می شود، همزمان با سفر سید پرویز فتاح، رئیس بنیاد مستضعفان به اصفهان و بازدید از یکی از کارخانجات نوشیدنی بنیاد در این استان به بهره برداری رسید.
منبع:

1400/04/09
11:12:10
0.0 / 5
891
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
هوا فضا هوافضا