هوافضا- علوم هوایی
با حضور معاون نوآوری صندوق نوآوری و شكوفایی؛

نخستین نمونه ایرانی میز شینه تمام اتوماتیك CNC رونمایی گردید

نخستین نمونه ایرانی میز شینه تمام اتوماتیك CNC رونمایی گردید

هوا فضا: نخستین نمونه میز شینه تمام اتوماتیک CNC به سفارش شرکتی از کشور عمان و ساخت شرکت دانش بنیان عضو پارک علم و فناوری استان قم در شهرک صنعتی شکوهیه قم رونمایی گردید.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، امین شاهوردی، رئیس هیات مدیره این شرکت دانش بنیان در مورد تولید نمونه میز شینه تمام اتوماتیک CNC اظهار داشت: این محصول دستگاهی است که فقط نمونه آلمانی، فنلاندی و چینی دارد و تمام اتوماتیک است که برای پانچ و برش شمش (شینه) های مسی در تابلوهای برق صنعتی استفاده می شود.

وی قیمت نمونه آلمانی این محصول را ۳۰۰ هزار یورو اعلام نمود و اضافه کرد: طراحی این دستگاه را با هزینه ۴۰ هزار یورویی آغاز کردیم و نخستین نمونه آنرا به عمان فروختیم و الان دومین سفارش آنرا از شرکتی در روسیه گرفته ایم. به ازای صادرات هر محصول حدود ۱۰۰ هزار یورو ارز وارد کشور می شود.

رئیس هیات مدیره و مدیر بازرگانی این شرکت دانش بنیان در مورد فعالیتهای شرکت بیان نمود: ما از سال ۸۲ فعالیت خویش را آغاز کردیم و بعنوان تنها نماینده ایران در نمایشگاه صنعت آلمان که معتبرترین نمایشگاه در صنعت جهان است، حضور پیدا کردیم و توفیق صادرات محصولات خویش را به حدود ۴۰ کشور نظیر آلمان، فرانسه، انگلیس، روسیه، ایسلند و... داشته ایم.

شاهوردی اظهار داشت: تلاش می نماییم تا در سال ۲۰۲۲ محصول جدید دانش بنیان خویش را در نمایشگاه صنعت آلمان عرضه نماییم و اطمینان داریم هم از نظر قیمتی و هم از نظر فنی قابل رقابت با نمونه های تولیدی رقبای خارجی است.
اختصاص ۱۹۰ میلیارد تومان تسهیلات به شرکتهای دانش بنیان استان قم از جانب صندوق نوآوری
دکتر رضا قربانی، معاون نوآوری و توسعه فناوری صندوق نوآوری و شکوفایی هم در مراسم رونمایی از این محصول از اختصاص ۱۹۰ میلیارد تومان تسهیلات از جانب این صندوق به شرکتهای دانش بنیان استان قم اطلاع داد و اضافه کرد: صندوق نوآوری جزئی از شبکه پشتیبانی از اقتصاد دانش بنیان و در واقع نهاد تأمین مالی اکوسیستم نوآوری است که مهم ترین بخش کار آن پشتیبانی از کسب و کارهای دانش بنیان و فناور است.

وی در مورد حمایت های صندوق نوآوری و شکوفایی از شرکتهای دانش بنیان طی دو سال گذشته که از استقرار هیات عامل سوم صندوق نوآوری می گذرد، خاطرنشان کرد: صندوق از آغاز تاسیس تابحال حدود ۱۱ هزار میلیارد تومان تسهیلات به شرکتهای دانش بنیان اختصاص داده که از این رقم، حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان آن در ارتباط با دو سال گذشته است. ضمن این که در حدود ۴۵۰۰ میلیارد تومان هم خدمات مبتنی بر عرضه ضمانت نامه اعطا کرده است.

معاون نوآوری و توسعه فناوری صندوق نوآوری و شکوفایی در ادامه با اشاره به اینکه صندوق نوآوری کمک کننده و تسهیلات دهنده منفرد باشد، اظهار نمود: ما تلاش کردیم برای تأمین مالی اکوسیستم نوآوری کشور از شبکه بانکی کشور هم استفاده نماییم و طی دو سال گذشته این همکاری گسترش پیدا کرده است و شرکتهای دانش بنیان هم خوش درخشیدند، به صورتی که شرکت هایی که به بانک معرفی گشتند، بهترین رزومه را برای خود ثبت کردند و به بهترین مشتریان بانک ها تبدیل گشته اند.

قربانی به فعالیت صندوق های پژوهش و فناوری در استان ها که تعداد آنها به ۶۱ صندوق رسیده است، اشاره نمود و اظهار داشت: این صندوق ها، بازوهای صندوق نوآوری و شکوفایی و از بازیگران اکوسیستم نوآوری هستند. ما بیشتر از هزار میلیارد تومان تسهیلات و یک خط اعتباری جهت تزریق مالی شرکتهای دانش بنیان و کمک به سود ضمانت نامه ها در اختیار صندوق های پژوهش و فناوری قرار داده ایم.

وی ضمن اشاره به این که سرمایه های صندوق نوآوری و شکوفایی در چرخه خدمت رسانی به شرکتهای دانش بنیان قرار گرفته است، اظهار داشت: امیدواریم با تمهیدات درنظرگرفته شده، افزایش سرمایه داشته باشیم. در طول دو سال گذشته هم تلاش کردیم انواع خدمات مالی و اعتباری خویش را هم گسترش دهیم.

به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، معاون نوآوری و توسعه فناوری صندوق نوآوری و شکوفایی در انتها تعداد شرکتهای دانش بنیان استان قم را ۱۰۱ شرکت اعلام نمود و اضافه کرد: تابحال مبلغ ۱۹۰ میلیارد تومان تسهیلات از جانب صندوق نوآوری در اختیار شرکتهای دانش بنیان این استان قرار گرفته است.
منبع:

1400/04/09
21:53:10
0.0 / 5
756
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
هوا فضا هوافضا