هوافضا- علوم هوا فضا

تبدیل آب شور به شیرین با دستگاه تصفیه نانویی پژوهشگران كشور

تبدیل آب شور به شیرین با دستگاه تصفیه نانویی پژوهشگران كشور

هوا فضا: یکی از شرکت های دانش بنیان بمنظور تصفیه آب شور و تبدیل آن به آب شیرین دستگاهی را عرضه نموده که قابل استفاده در مناطق کویری است.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، مهندس ناصر مسلمی، مدیر کارخانه یکی از شرکت های دانش بنیان فعال در زمینه تصفیه آب، دستگاه تصفیه آب شور و تبدیل آن به آب شیرین را از محصولات این شرکت دانست و اظهار داشت: غشاء این دستگاه تصفیه آب شور در بخش تحقیق و توسعه این شرکت دانش بنیان طراحی شده است و از آن در مناطقی که آب های شور دارند، مانند کویرها می توان بهره برد.
وی اشاره کرد: در حقیقت این دستگاه قابلیت تولید آب شیرین از آب های شور را دارد، بدین سبب این دستگاه برای اقلیم هایی که آب در آن مناطق شور است، می تواند به تامین آب شرب کمک نماید.
بهاره کاویانی، مدیرعامل این شرکت نیز با اعلان اینکه از سال ۱۳۸۶ با هدف توسعه تکنولوژیهای جدید بمنظور تولید نانومواد، فعالیت خودرا شروع کردیم، افزود: دستگاه نانو کلوئید ساز، گرانول جاذب آرسنیک آب، دستگاه حباب ساز نانویی (نانو کویتاسیون) و گرانول حاوی نانواشیاء α-FeOOH بعنوان جاذب آرسنیک همچون محصولات نانویی این شرکت است و ما به طور متوسط توانایی تولید ۲ تن گرانول جاذب آرسنیک را در ماه داریم.
به نقل از ستاد نانو، کاویانی اضافه کرد: هم اکنون به فناوری جدیدی در تصفیه پساب های رنگی دست پیدا کردیم و نخستین پایلوت موفق این فناوری را نیز در چین پیاده سازی کردیم.
منبع:

1400/04/16
23:27:24
0.0 / 5
819
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
هوا فضا هوافضا