علوم هوا فضا

تحریك سلول های عصبی با دستگاه ایران ساخت

تحریك سلول های عصبی با دستگاه ایران ساخت

هوا فضا: پایانه 16کاناله تمام مجتمع تحریک سلول های عصبی با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ایران ساخت شد.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، محمد مهدی احمدی، مجری این طرح با اشاره به اینکه دستگاه تحریک عصبی ۱۶ کاناله تمام مجتمع ایران ساخت، می تواند نیازهای پژوهشگران و فناوران را به نمونه وارداتی تامین و پژوهش های این حوزه را گسترش دهد، اضافه کرد: این مدار تحریک کننده سیستم عصبی، نسبت به مدارهای مشابه ارائه شده توسط پژوهشگران خارج از کشور از بازدهی و کارایی بیشتری برخوردارست.
وی با اشاره به اینکه ایده های استفاده شده در این پایانه تحریک، بتازگی در اداره ثبت اختراعات آمریکا به ثبت رسیده است، اظهار داشت: پروژه تحریک ۱۶ کاناله تمام مجتمع ایران ساخت، یکی از طرح های در رابطه با طرح ایمپلنت مغزی است که توسط ستاد توسعه علوم شناختی از سال ۹۵ شروع شده و مورد حمایت قرار گرفته است.
پایانه تحریک عصبی ایران ساخت، در مدارهای تحریک کننده عصبی همچون پروتز حلزون شنوایی، پروتز بینایی، دستگاه تحریک عمقی مغز و دستگاه تحریک الکتریکی نخاعی نیز دارای کاربردهای فراوانی است.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، احمدی با اشاره به اینکه از مهم ترین چالش ها در ایمپلنت های تحریکی، طراحی و ساخت یک مدار تحریک کننده بافت عصبی بدون وارد آوردن صدمه ای به آن و برای مدت طولانی است، اضافه کرد: برای ایجاد یک تحریک الکتریکی ایمن، یک شرط لازم آنست که میزان بار الکتریکی که در فاز کاتدی تحریک به بافت عصبی تزریق می شود، بصورت کامل در فاز آندی از بافت عصبی جمع آوری شود که این مساله در این کار به خوبی در نظر گرفته شده است.
منبع:

1400/04/24
12:13:12
0.0 / 5
759
تگهای خبر: دستگاه , سیستم , طراحی , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
هوا فضا هوافضا