هوافضا- علوم هوا فضا

كوشش برای شناسایی تداوم عوارض كرونا با آزمایش خون

كوشش برای شناسایی تداوم عوارض كرونا با آزمایش خون

هوا فضا: پژوهشگران انگلیسی در تلاش هستند تا با بهره گیری از آزمایش خون بتوانند تداوم یا عدم تداوم عوارض کرونا در بدن انسان را بطور دقیق تشخیص دهند.به گزارش هوا فضا به نقل از نیواطلس، مؤسسه ملی تحقیقات سلامت در انگلیس با همکاری دانشگاه کمبریج در تلاش است با بررسی نشانگرهای زیستی مربوط به سیستم ایمنی بدن در خون انسان مشخص نماید چه افرادی کماکان علایم و نشانه های بیماری کرونا را دارند تا برای بهبود کامل آنها فکری اساسی شود.
تداوم وجود نشانه های ویروس کرونا در بدن که اصطلاحاً به آن کرونای طولانی گفته می شود شرایطی است که سبب می شود افراد هفته ها و حتی ماه ها پس از اختتام ابتلاء به این ویروس احساس کنند کماکان به علایم و نشانه های آن مبتلا هستند. در مواردی این احساس کاذب بوده و در مواردی کاملاً واقعی است. جهت بررسی دقیق این مساله آزمایش خون می تواند به کمک افراد بیاید.
پژوهشگران می گویند کرونای طولانی می تواند اثرات طولانی مدت جدی و خطرناکی بر روی سلامت افراد داشته باشد و زندگی روزمره را به چالش بکشد. بررسی جدید می تواند راهی برای مقابله با این مشکل پیش روی پژوهشگران قرار دهد.
هنوز معین نیست آیا نشانه های زیستی کافی در خون انسان جهت بررسی این مساله وجود دارد یا خیر و باید بررسی های مفصلی دراین زمینه صورت بگیرد. بدین منظور تحقیقات بر روی برخی از مبتلایان به ویروس کرونا شروع شده که هنوز در مراحل ابتدایی است.


منبع:

1400/05/02
22:29:54
0.0 / 5
745
تگهای خبر: سیستم , ناسا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
هوا فضا هوافضا