هوافضا- علوم هوا فضا
معاون رئیس جمهور:

10 میلیارد تومان به مركز رشد واحدهای فناور در شهمیرزاد كمك شد

10 میلیارد تومان به مركز رشد واحدهای فناور در شهمیرزاد كمك شد

به گزارش هوا فضا معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: برای رشد و بالندگی پژوهش در استان سمنان 10 میلیارد تومان به مركز خیرساز رشد واحدهای فناور در شهمیرزاد كمك می شود.به گزارش هوا فضا به نقل از مهر، سورنا ستاری ظهر سه شنبه در ادامه سفر خود به استان سمنان در مراسم افتتاح یك واحد فناور خیر ساز در شهمیرزاد با اشاره به اینكه ۱۰ میلیارد تومان برای این مجموعه در امتداد رشد و بالندگی پژوهش در نظر گرفته شده است، اشاره كرد: امیدواریم تخصیص این اعتبار بتواند موقعیت پژوهش در استان سمنان را تقویت كند.
وی با اشاره به اینكه سمنان در استفاده از ظرفیت خیران برای ساخت مركز رشد فناوری عملكرد خوبی داشته اما باید بیشتر از پیش در این راستا كوشید و پژوهشگران را تقویت كرد، اضافه كرد: برای شكوفایی هر چه بیشتر مركز خیر ساز شهمیرزاد می بایست این مركز را تا حد توان كمك كرد.
معاون رئیس جمهور با اشاره به اینكه كمك خیران در حوزه فناوری، در واقع كمك به زایش فكر جوان و كارافرینی است، اظهار داشت: كمك به مراكز پژوهشی در واقع سرمایه گذاری برای نسل جوان است كه این فرهنگ باید نهادینه شود.
ستاری سرمایه گذاری خیران در حوزه فناوری را خواهان شد و بیان كرد: این امر سبب ایجاد یك نوع نگاهی ماندگار برای نسل جوان جامعه می شود كه دغدغه تأمین آتیه و شغل دارند.
وی درباره موانع سر راه ایجاد پژوهشكده گردو در شهمیرزاد، اظهار داشت: این شهر قطب پرورش گردو است و بزرگترین باغ گردوی كشور نیز در آن وجود دارد اما باید گفت پژوهشكده در كشور زیاد به وجود آمده است، ولی در عمل به نتیجه نرسیده و پس باید سنجیده تر عمل كرد.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور بیان كرد: برای ایجاد پژوهشكده ابتدا متقاضیان باید فعالیت های انجام شده فعلی در كشور را ببینند و سپس برنامه ریزی كنند.
ستاری اضافه كرد: از جانب دولت نیز بودجه لازم برای استقرار پژوهشكده تأمین می شود اما باید دقت داشت كه این ظرفیت علمی می تواند به ارتقای كشاورزی علمی كمك نماید.
وی اضافه كرد: این ظرفیت وجود دارد به صورت آزمایشی با تأمین هزینه درخت های فعلی گردو هایی كه در شهر شهمیرزاد گرفتار سرمازدگی شده، درمان و جوان شوند.


منبع:

1398/06/15
23:40:12
5.0 / 5
4047
تگهای خبر: سرمایه گذاری , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
هوا فضا هوافضا