هوافضا- علوم هوایی

حمایت ۳۰۰ میلیاردی صندوق نوآوری برای بومی سازی دو فناوری حوزه ICT

حمایت ۳۰۰ میلیاردی صندوق نوآوری برای بومی سازی دو فناوری حوزه ICT

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به حمایت 300 میلیارد تومانی این صندوق برای بومی سازی مودم های VDSL و همین طور توسعه محصول POTN اظهار داشت: از شرکت مخابرات انتظار داریم که در برنامه های صندوق مشارکت داشته باشد؛ چونکه 50 درصد شرکت های دانش بنیان در زمینه ICT مشغول به فعالیت هستند.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا دکتر علی وحدت در آیین تبادل تفاهم نامه همکاری مشترک با هدف پشتیبانی از داخلی سازی مودم های VDSL و محصولات شبکه انتقال(POTN) اضافه کرد: طی دو سال قبل مبلغ ۱۷ هزار میلیارد تومان خدمات مالی به شرکت های دانش بنیان اعطا شده است که در بعضی از آنها تلاش شد تا بصورت هدفمند و با ابزارهای کمکی بتوانیم علاوه بر طرح های عرضه، از طرح های تقاضا نیز حمایت نماییم.
وی با اعلان اینکه در قالب این حمایت ها تلاش می شود تا محصولاتی بصورت لیزینگ و یا استصناع به تولید برسد، افزود: برای این منظور در تفاهم نامه ای که امروز به امضا می رسد، کمیته طرح های ملی تشکیل شده که در آن طرح هایی که دارای خاصیت هایی چون نیاز ملی و دستگاهی است، مورد بررسی قرار می گیرد و در صورت تایید، شرکت ارائه دهنده بصورت موقت دانش بنیان خواهد شد.
وحدت اشاره کرد: در صورتیکه طرح از طرف شرکت بصورت موفقیت آمیز تولید و به بازار عرضه گردد، بطور دائم دانش بنیان خواهد شد.
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به حمایت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دراین زمینه، تصریح کرد: یکی از اقدامات این کمیته این است که ابزارهای حمایتی به سمت خریداران خواهد بود و تا حالا با این روش طرح هایی با وزارت نفت به مبلغ ۲ هزار میلیارد تومان و با همکاری بانک تجارت تعریف شده است.
بگفته وی بر طبق این همکاری، وزارت نفت مشروط بر آنکه نیازهای فنی خودرا بوسیله شرکت های دانش بنیان تامین کند، تسهیلات ۲ هزار میلیارد تومانی با نرخ ۸ درصد از نظام بانکی دریافت خواهدنمود.
وحدت با اعلان اینکه دراین زمینه این صندوق نیز نگران اعطای رانت است، اظهار نمود: هم اکنون شرکت های دانش بنیان به بلوغ رسیده اند و با شرکت دانش بنیانی که در این قرارداد مقرر است مودم های VDSL تولید نماید نیز از ۸ سال پیش آشنا هستیم و تا حالا محصولات فناورانه ای را به بازار عرضه نموده است.
وی افزود: برمبنای تفاهم نامه ای که امروز به امضا رسید صندوق نوآوری و شکوفایی به شرکت های دانش بنیان مورد تایید شرکت مخابرات ۳۰۰ میلیارد تومان برای کلیه شرکتها در موضوع مودم های VDSL و همین طور توسعه محصول POTN که شامل زیر مجموعه بخش انتقال می شود، اختصاص خواهد داد.
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با تاکید بر این که انتظار داریم شرکت مخابرات در برنامه های توسعه فناوری با این صندوق همکاری داشته باشد، اظهار داشت: هم اکنون از بیش از ۶ هزار شرکت دانش بنیان ایجاد شده، ۵۰ درصد آنرا شرکت های فعال در زمینه ICT می سازند.1400/05/13
12:01:08
0.0 / 5
687
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
هوا فضا هوافضا