هوافضا- علوم هوایی
مدیركل آموزش و پرورش اردبیل خبر داد؛

برتری دانش آموز اردبیلی در کنکور سراسری 1400

برتری دانش آموز اردبیلی در کنکور سراسری 1400

به گزارش هوا فضا مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل اظهار داشت: دانش آموز اردبیلی در کنکور سراسری و در رشته علوم تجربی رتبه دوم کشوری را به دست آورد.احمد ناصری در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار نمود: پارسا فتحی دانش آموز دبیرستان شهید بهشتی ناحیه یک اردبیل در کنکور سراسری و در رشته علوم تجربی توانست جایگاه دوم را کسب کرده و همچون سال قبل استان اردبیل در کنکور سراسری درخششی بی نظیر داشته باشد.
وی اشاره کرد: با بیان نتایج اولیه کنکور سراسری از طرف سازمان سنجش در رشته علوم تجربی، پارسا فتحی توانست از ناحیه یک اردبیل در جایگاه دوم قرار گیرد که بطور قطع در بهترین دانشگاه های کشور ادامه تحصیل خواهد داد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل به موفقیت اخیر دانش آموز اردبیلی در المپیاد زیست شناسی اشاره نمود و اظهار داشت: زهرا حسینی نیا افتخار استان اردبیل بعنوان عضو چهار نفره تیم المپیاد زیست شناسی کشورمان که در پرتقال حاضر شده بود، توانست مدال طلا را از آن خود کند که مراسم تجلیل از این قهرمان علمی فردا در اردبیل انجام خواهد شد.
ناصری اضافه کرد: در سالهای اخیر دانش آموزان استان اردبیل موفقیت های بی نظیری را در آزمون های سراسری و المپیادها به دست آوردند که این موفقیت ها بطور قطع در سال های آتی تداوم خواهد یافت.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اشاره کرد: هر چند اعلام جایگاه استانها در کنکور سراسری از طرف سازمان سنجش زود است اما در شهریور و پس از اعلام نهایی آزمون سراسری، ارزیابی استانها و جایگاه آنها از طرف سازمان سنجش اعلام خواهد شد که بطور قطع استان اردبیل جز استانهای ممتاز کشور شمرده می شود.
ناصری افزود: تمام تلاش معلمان و دانش آموزان این استان در رشته های مختلف بر این است تا درخششی بی نظیر در عرصه های علمی و نخبگی به دست آورده تا نام و آوازه اردبیل را جهانی و حتی بین المللی کنند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل بیان کرد: در آینده نزدیک از بالاترین های کنکور در استان اردبیل تجلیل خواهد شد که بطور قطع تجلیل و تکریم از پارسا فتحی دارنده عنوان دوم رشته علوم تجربی آزمون سراسری نیز همچون برنامه های تجلیل و تکریم خواهد بود.


منبع:

1400/05/14
11:11:48
0.0 / 5
690
تگهای خبر: آموزش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان هوا فضا
هوا فضا هوافضا