هوافضا- علوم هوایی

ده ها سرای نوآوری تخصصی در استان ها به زودی راه اندازی می شود

ده ها سرای نوآوری تخصصی در استان ها به زودی راه اندازی می شود

به گزارش هوا فضا رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه ده ها سرای نوآوری متناسب با موضوعات تخصصی در استان ها به زودی راه اندازی می شود، اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی در نگاه تحولی خود، زیست بوم صفر تا صد کسب و کارهای دانش بنیان را مورد توجه قرار داده است و امیدواریم با افتتاح سراهای نوآوری در این دانشگاه کارهای خوبی صورت گیرد.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، دکتر محمدمهدی طهرانچی در مسافرت یک روزه به استان مرکزی، دو سرای نوآوری «سلامت کار» و «بازیافت و پسماند» و مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک را افتتاح نمود. وی بعد از افتتاح مجموعه مراکز تحقیقاتی سرای نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک که در زمینی به مساحت ۳ هزار و ۲۰۰ متر مربع و در سه طبقه به راه افتاده است، از سه مرکز تحقیقاتی و ۱۵ شرکت دانش بنیان و هسته فناور مستقر در سراهای نوآوری این واحد دانشگاهی بازدید نمود.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در این بازدید ۴ ساعته از مرکز تحقیقات علوم گیاهی کاربردی، آزمایشگاه تحقیقات جلبک، آزمایشگاه تحقیقاتی آفت کش و مولکولی، مرکز تحقیقات علوم اعصاب کاربردی و یکی از شرکتهای دانش بنیان تولید کننده نمونه اولیه واکسن خوراکی ضد ویروس کرونا مبتنی بر پروبیوتیک نوترکیب، هسته فناور بتا، تولیدکننده محصولات کنترل کننده و هوشمندسازی مزارع پرورش ماهی، گلخانه ها، شرکت تولید کننده نرم افزار پلاک خوان خودرو، هسته فناور تولید کننده دستگاه تلفیق سیستم نوروفیزیک به وسیله Olfactory traing و ماسک درون بینی ضد ویروسهای تنفسی، هسته فناور تولید کننده کرمهای میل ورم برای تغذیه حیوانات خانگی بازدید به عمل آورد.
طهرانچی در حاشیه این بازدیدها، اظهار داشت: بسیار خوشحالم که امروز شاهد به ثمر رسیدن سراهای نوآوری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی بودم. دانشگاه آزاد اسلامی در نگاه تحولی خود زیست بوم صفر تا صد کسب و کارهای دانش بنیان را مورد توجه قرار داده و امیدواریم با افتتاح سراهای نوآوری در این دانشگاه کارهای خوبی صورت گیرد و بتواند برای اقتصاد استان امیدبخش و مؤثر باشد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: تلاش ما این است که جوانان با ورود به دانشگاه آزاد اسلامی بدانند که به سادگی می توانند با استفاده از تخصص و مهارت خود درآمدزایی داشته باشند. برای تحقق این هدف دیگر وظیفه دانشگاه فقط آموزش و برگزاری کلاس ها نیست، بلکه دانشگاه باید بستر مهارت آموزی و ایجادکننده شرایط برای درآمدزایی دانشجویان باشد. خوشبختانه کارهای خوبی در دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی انجام شده و طرح های کاربردی در حال انجام می باشد. امیدواریم با راه اندازی سراهای نوآوری سلامت کار و بازیافت و پسماند در این دانشگاه بتوانیم علاوه بر مرتفع ساختن معضلات زیست محیطی، به اقتصاد استان هم کمک نماییم.
وی با تاکید بر این که سراهای نوآوری، ایده ای برای رسیدن به دانشگاه نوآور است، تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی با ایجاد این سراها تلاش دارد که از علم، ثروت تولید نماید. الان هم شاهد آن هستیم که دو سرای نوآوری در محل پردیس سابق واحد اراک افتتاح شد که این افتتاح مانند افتتاح دانشگاه جدید با هدف حل مسأله و اشتغال دانش بنیان است که به جوانان می آموزد چگونه از علم خود به درآمد و ثروت برسند.
به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، طهرانچی اضافه کرد: دانشجویان، اساتید، هسته های فناور و شرکتهای دانش بنیان در این راه نیازمند حمایت و پشتیبانی هستند که دانشگاه آزاد اسلامی برای رفع این دغدغه مبادرت به راه اندازی نخستین و بزرگترین صندوق پژوهشی غیردولتی کرده و بزودی ده ها سرای نوآوری متناسب با موضوعات تخصصی در دیگر استان ها هم راه اندازی خواهد شد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در انتها تصریح کرد: در بازدیدهایی که از مجموعه مراکز تحقیقاتی و سراهای نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی داشتم، طرح ها و ایده های بسیار خوبی، عرضه و مقرر شد در هفته های آینده درباره نحوه حمایت دانشگاه آزاد اسلامی از پروژه ها و طرح های دانش بنیان و نوآور تصمیم گیری شود.
منبع:

1400/05/20
10:07:15
0.0 / 5
629
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
هوا فضا هوافضا