علوم هوا فضا

تولید سیستم های تصفیه پساب صنعتی و شیرابه های زباله شهری

تولید سیستم های تصفیه پساب صنعتی و شیرابه های زباله شهری

به گزارش هوا فضا یک شرکت دانش بنیان با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی، موفق به تولید سیستم های تصفیه پساب صنعتی و شیرابه زباله به روش بیوفیلتر در ایران شد.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، نرگس مبلی، مدیرعامل یکی از شرکتهای دانش بنیان در مورد سیستم «بیوفیلتر» پساب صنعتی و شیرابه های زباله شهری اظهار داشت: روش های رایج در تصفیه معمولاً استفاده از فرایندهای فیزیکی و شیمیایی است که امروزه با ظهور علم زیست فناوری با تاکید بر بکارگیری میکروارگانیزم ها امکان رفع آلودگی و تصفیه هوا، آب و فاضلاب صنعتی به روش های موثرتر و دوستدار محیط زیست فراهم گشته است.
وی در مورد سیستم های تصفیه پساب های صنعتی و شیرابه زباله اظهار داشت: این سیستم بر مبنای آنالیز پساب و حجم آن در روز، طراحی و ایجاد می شود به صورتی که قابل استفاده برای تصفیه انواع آب ها و پساب ها با حجم های مختلف است و با این کار از یک طرف جلوی آلودگی محیط زیست گرفته می شود و از سوی دیگر آب حاصل از تصفیه مجدد قابل استفاده خواهد بود و از مزایای این سیستم بازگردانی آب خروجی، اشغال فضای خیلی کم، قابلیت جابجایی، اتوماتیک و راهبری ساده و ارزان و قیمت مناسب می باشد.
مبلی افزود: از انواع سیستم های تصفیه بر مبنای بیوفیلتر ساخت این شرکت میتوان به سیستم های تصفیه پساب صنایع آبکاری، آب آلوده به نیترات و نیتریت، آب خاکستری، آب آلوده به آمونیاک مزارع پرورش ماهی، فاضلاب کشتارگاه، دامداری، صنایع چرم، پتروشیمی، کارخانه الکل سازی و کارواش ها اشاره نمود.
مدیر عامل این شرکت دانش بنیان در مورد حمایت های صندوق نوآوری از تولید سیستم تصفیه پساب صنعتی و شیرابه زباله به روش «بیوفیلتر» اظهار داشت: مشتریان ما از لیزینگ صندوق نوآوری استفاده و محصول را خریداری می کنند.
به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، وی ضمن اشاره به این که در ایران هیچ نمونه خارجی برای این محصول وجود ندارد، در مورد صادرات این محصول هم اظهار نمود: کشورهایی همچون کنیا و مالزی برای صادرات مذاکراتی با ما داشته اند.
منبع:

1400/05/31
23:48:39
0.0 / 5
562
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان هوا فضا
هوا فضا هوافضا