هوافضا- علوم هوایی

تدوین کتابی برای آشنایی نسل آینده با چگونگی توسعه بیوتکنولوژی در کشور

تدوین کتابی برای آشنایی نسل آینده با چگونگی توسعه بیوتکنولوژی در کشور

به گزارش هوا فضا رئیس انجمن بیوتکنوژی ضمن اشاره به اقدامات مرحوم دکتر قره یاضی در زمینه توسعه بیوتکنولوژی کشور، اظهار داشت: درحال تاسیس بنیاد قره یاضی هستیم که به نظر من باید در این حوزه کتابی نوشته شود تا نسل آینده بداند که چگونه باوجود تهمت ها این علم در کشور توسعه یافته است.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا دکتر سیروس زینلی در دوازدهمین همایش و چهارمین همایش بین المللی بیوتکنولوژی ضمن اشاره به برنامه ریزی یک ساله برای برگزاری این دو همایش در حوزه زیست فناوری، اظهار نمود: همایش های بین المللی و ملی بیوتکنولوژی ایران، هر دو سال یک مرتبه به منظور آشنایی پژوهشگران و تولیدکنندگان داخلی با جدید ترین دستاوردهای زیست فناوری ایران و جهان برگزار می گردد.
وی افزود: این دوره از همایش به منظور تاکید بر اهمیت زیست فناوری در حوزه امنیت غذایی و تبیین این مهم با شعار "سده ۱۴۰۰: زیست فناوری برای امنیت غذایی و سلامت" برگزار می گردد.
زینلی تصریح کرد: در این همایش علاوه بر عرضه ۵۰۰ مقاله در چارچوب سخنرانی یا پوستر، تعداد ۲۲ سخنران برجسته شامل هشت نفر از اساتید و محققان برجسته داخل کشور و ۱۴ تن از اساتید ایرانی یا غیرایرانی دانشگاه ها و مؤسسات پژوهشی خارج از کشور هم سخنرانی خواهند کرد.
رئیس انجمن بیوتکنولوژی برگزاری پنج نشست تخصصی و همینطور انتخابات انجمن بیوتکنولوژی را از دیگر برنامه های این همایش سه روزه عنوان نمود و افزود: علاوه بر آن برگزیدگان پنجمین دوره انتخاب چهره اثرگذار بر توسعه بیوتکنولوژی و دانشور جوان برتر بیوتکنولوژی کشور، عرضه شدند و جایزه زنده یاد دکتر کاظمی آشتیانی را دریافت نمودند.
وی با اشاره به اینکه دکتر قره یاضی در نیمه راه برگزاری این همایش ها به علت مبتلا شدن به کرونا چشم از جهان فروبست، خاطرنشان کرد: بر این اساس مبادرت به راه اندازی بنیاد دکتر قره یاضی کردیم که به نظر من باید در زمینه فعالیت و اقدامات وی در زمینه توسعه بیوتکنولوژی، کتابی تدوین شود تا نسل آینده بدانند که باوجود وجود محرومیت ها، تهمت ها و مانع گذاری ها این علم در کشور چگونه توسعه یافته است.
به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا دوازدهمین همایش و چهارمین همایش بیوتکنولوژی از امروز یکشنبه ۳۱ مرداد ماه شروع شد و تا روز سه شنبه ۲ شهریور ماه ادامه دارد.
منبع:

1400/06/01
08:28:13
0.0 / 5
1033
تگهای خبر: تكنولوژی , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لینک دوستان هوا فضا
هوا فضا هوافضا