هوافضا- علوم هوایی

صادرات قطعی محصولات دانش بنیان به ۴ کشور

صادرات قطعی محصولات دانش بنیان به ۴ کشور

هوا فضا صادرات قطعی محصولات دانش بنیان به ۴ کشور


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، راه اندازی "کلینیک مدیریت صادرات دانش بنیان" و برگزاری رویدادهای "یکشنبه های صادراتی" یکی از برنامه های صندوق نوآوری و شکوفایی برای کمک به توسعه بازار بین المللی محصولات و خدمات شرکت های دانش بنیان است.
برگزاری رویداد یکشنبه های صادراتی از شروع سال ۱۴۰۰ با هدف شبکه سازی بین کارگزاران این حوزه و ارائه خدمات تخصصی به شرکت های دانش بنیان و بسترسازی برای حضور این شرکتها در بازار بین المللی شروع شده است و طی آن با حضور مشاوران حوزه صادرات، آموزش ها و مشاوره های صادراتی به شرکت های دانش بنیان ارائه می شود و زمینه ای فراهم خواهد شد تا تاجران و مشتریان خارجی بدون واسطه با شرکت های دانش بنیان مذاکره کنند.
علاوه بر آن در این رویداد کارگزاران و واسطه های صادراتی دارای سابقه فعالیت در بازارهای هدف شرکت های دانش بنیان، تجربیات خودرا با شرکتها به اشتراک می گذارند و رایزنان تجاری ایران نیز در کشورهای هدف محدودیت ها، فرصت ها و مزیت های فعالیت در این کشورها را در اختیار شرکتها قرار می دهند.
تاکنون ۱۴ رویداد (حضوری و مجازی) در ۱۰ حوزه فناوری و نمایشگاه محصولات بیش از ۳۰ شرکت دانش بنیان برگزار شده است. ارائه "آموزش شرکت های دانش بنیان و آشنایی ورود به بازار و قوانین ۹ کشور و ۲ اتحادیه اقتصادی اوراسیا و اروپا و حضور ۱۲۷۹ کاربر آنلاین از شرکت های دانش بنیان و فناور در وبینارهای آموزشی و مشاوره صادرات و برگزاری جلسات مذاکره اختصاصی ۱۸۲ شرکت دانش بنیان با بیش از ۲۱۰ تاجر و مشتری خارجی (به صورت مجازی و حضوری) همچون دستاوردهای دیگر رویداد یکشنبه های صادراتی است.
به اشتراک گذاری تجارب سفرا، رایزنان اقتصادی و تجاری و واسطه های صادراتی، معرفی خدمات واسطه های صادراتی به شرکت های دانش بنیان، صادرات قطعی محصولات دانش بنیان به کشورهای ترکیه، ارمنستان، افغانستان و کنیا و راه اندازی دفاتر و نمایندگی فروش محصولات دانش بنیان در کشورهای ترکیه، سوریه، ارمنستان و افغانستان از دیگر دستاوردهای این رویداد بشمار می رود.
علاوه بر اینها اعطای امتیاز نمایندگی فروش، انعقاد تفاهم نامه و قرارداد ایجاد خطوط مونتاژ و تولید محصولات دانش بنیان در کشورهای سوریه، افغانستان، ترکیه، بوسنی و عراق در ضمن برگزاری این رویداد رخ داده است.
برگزاری ۱۴ برنامه "یکشنبه صادراتی" تا ۲۴ مرداد ۱۴۰۰
یکشنبه صادراتی روسیه از موضوعات رویداد یکشنبه های صادراتی است که در زمینه های "مواد شیمیایی"، "کشاورزی" و "ساختمان" با حضور ۳ تاجر روس و نشست های مذاکره اختصاصی با ۷ شرکت دانش بنیان انجام شد.
یکشنبه صادراتی اول "سوریه" در زمینه های "انرژی"، "ساختمان" و "ماشین آلات صنعتی"، با حضور ۳ تاجر سوری و نشست های مذاکره اختصاصی با ۹ شرکت دانش بنیان و یکشنبه صادراتی دوم سوریه نیز در زمینه های "نفت و گاز "و "صنایع شیمیایی" و "ساختمان" با حضور سفیر ۳ تاجر سوری و واسطه های صادراتی، حضور ۱۴۳ شرکت در وبینار و جلسه مذاکره اختصاصی با ۷ شرکت دانش بنیان انجام شد.
یکشنبه صادراتی "ارمنستان" در زمینه های فناوری "سلامت و شوینده"، با حضور سفیر ایران در ارمنستان و رایزن و واسطه های صادراتی، با حضور ۱۷۱ شرکت در وبینار و نشست های مذاکره اختصاصی با ۱۱ شرکت دانش بنیان از دیگر برنامه های این رویداد توسعه صادرات محصولات دانش بنیان ایرانی است.
در یکشنبه صادراتی اول افغانستان در زمینه های "سلامت"، "کشاورزی" و "صنایع شیمیایی" با حضور ۴ تاجر افغانی و نشست های مذاکره اختصاصی با ۶ شرکت دانش بنیان و یکشنبه صادراتی دوم افغانستان در زمینه های "صنایع شیمیایی" و "فناوری اطلاعات و ارتباطات"، با حضور ۳ تاجر افغانستانی، حضور ۱۳۲ شرکت در وبینار و جلسه مذاکره اختصاصی با ۱۴ شرکت دانش بنیان مذاکراتی صورت گرفت. رویداد سوم این کشور نیز در زمینه های فناوری سلامت و صنایع معدنی بوده است.
در یکشنبه صادراتی بوسنی و هرزگوین در زمینه های "مواد شیمیایی"، "سلامت" و "ساختمان" با حضور ۳ تاجر بوسنیایی و جلسه اختصاصی و مذاکره اختصاصی با ۱۱ شرکت دانش بنیان بحث و تبادل نظر شد. ضمن آنکه در رویداد صادراتی بوسنی هیات بوسنیایی از شرکت های دانش بنیان بازدید نمودند.
یکشنبه صادراتی اول عراق (کردستان) در زمینه های "کشاورزی" و "سلامت" با حضور ۴ تاجر عراقی و ۱۴۸ شرکت دانش بنیان در وبینار و جلسه مذاکره اختصاصی با ۱۵ شرکت دانش بنیان، همراه با نمایشگاه بوده است و در یکشنبه صادراتی دوم عراق در زمینه "سلامت"، ۵ تاجر عراقی، مقامات صادراتی وزارت بهداشت و واسطه های صادراتی و ۱۵۷ شرکت حضور داشتند. جلسه مذاکره اختصاصی با ۱۴ شرکت دانش بنیان نیز انجام شد.
یکشنبه صادراتی اتحادیه اروپا و انگلستان در زمینه فناوری سلامت، با حضور رایزن تجاری و واسطه های صادراتی و حضور ۱۲۵ شرکت در وبینار و جلسه مذاکره اختصاصی با ۸ شرکت دانش بنیان بوده است که طی آن نیز نمایشگاهی از دستاوردهای شرکت های دانش بنیان انجام شد.
یکشنبه صادراتی کنیا در زمینه های "کشاورزی" و "سلامت" با حضور سفیر ایران در کنیا و رایزن و بیش از ۳۰ تاجر کنیایی و با حضور ۱۱۳ شرکت در وبینار و جلسه مذاکره اختصاصی با ۱۴ شرکت دانش بنیان همراه بود و برگزاری نمایشگاه از برنامه های جنبی این رویداد بود.
یکشنبه صادراتی اول اوراسیا در زمینه های "سلامت" و "صنایع معدنی" با حضور ۶ هیات تجاری از روسیه، قزاقستان و افغانستان و ۲۰ شرکت دانش بنیان حاضر در پاویون نمایشگاه اوراسیا بود که جلسه مذاکره اختصاصی با ۹ شرکت دانش بنیان اجرا شد.
دومین رویداد یکشنبه صادراتی اوراسیا در زمینه فناوری سلامت، صنایع شیمیایی و ماشین آلات صنعتی با حضور نمایندگان ۱۱۲ شرکت دانش بنیان و فناور در وبینار اجرا شد. همچنین، جلسه مذاکره اختصاصی بین ۱۲۰ تاجر اوراسیایی با ۴۷ شرکت دانش بنیان از امروز شروع شده است و تا یک ماه آتی نیز ادامه دارد.
یکشنبه صادراتی ترکیه نیز در زمینه های فناوری هوش مصنوعی و اقتصاد دیجیتال، با حضور ۶ تاجر و سرمایه گذار ترک و حضور ۱۷۸ شرکت در وبینار بوده است و در جلسه مذاکره اختصاصی، ۱۰ شرکت دانش بنیان حضور داشتند، ضمن آنکه نمایشگاه دستاوردهای فناورانه نیز برگزار شده است.
جاده سازی برای ورود دانش بنیان ها به بازار
دکتر مرضیه شاوردی، مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی در گفت و گو با ایسنا اظهار داشت: یکی از خدمات مهم توانمندسازی صندوق نوآوری، توسعه بازار شرکت های دانش بنیان است که بیشترین مبلغ حمایت بلاعوض در دو سال قبل و نزدیک به ۲۰ میلیارد تومان نیز در همین حوزه پرداخت شده است. این خدمت شامل "حمایت از حضور شرکتها در نمایشگاه ها و پاویون های داخلی و خارجی"، "نمایشگاه های دائمی خارج از کشور" و "اعزام و پذیرش هیات های تجاری برای مذاکره شرکت های دانش بنیان با مشتریان بالقوه" است.
وی با تشریح برنامه های ترویجی و مشاوره ای صندوق نوآوری تحت عنوان "کلینیک مشاوره مدیریت صادرات" اشاره کرد: یکی از برنامه های این کلینیک، یکشنبه های صادراتی است که روزهای یکشنبه اجرا می شود. در این برنامه مشاوران حوزه صادرات برای ارائه مشاوره به شرکت های دانش بنیان حضور خواهند داشت. همین طور کسانی که در بازارهای هدف شرکت های دانش بنیان سابقه فعالیت دارند، حضور داشته و تجربیات خودرا به شرکتها ارائه می کنند. علاوه بر این رایزن های تجاری ما در کشورهای هدف نیز در این برنامه حضور خواهند داشت و اطلاعات مربوط به فعالیت در کشورهای هدف مانند محدودیت ها، فرصت ها و مزیت ها را در اختیار شرکتها قرار می دهند.
شاوردی هدف از برگزاری یکشنبه های صادراتی را هموارسازی مسیر صادرات محصولات شرکت های دانش بنیان عنوان و ابراز امیدواری کرد که با برنامه یکشنبه های صادراتی بتوان به شرکت های دانش بنیان آموزش و مشاوره برای ورود به بازار صادراتی، ارائه و تجربیات افراد فعال در این عرصه به شرکت های دانش بنیان منتقل و مسیر ورود آنها به بازارهای خارجی تسریع و تسهیل شود.
منبع:

1400/06/02
22:23:02
0.0 / 5
689
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
هوا فضا هوافضا