علوم هوا فضا
امام جمعه مشگین شهر:

۱۵۰ دانش آموز مشگین شهر تحت پوشش آموزش رایگان کنکور قرار گرفتند

۱۵۰ دانش آموز مشگین شهر تحت پوشش آموزش رایگان کنکور قرار گرفتند

امام جمعه مشگین شهر از کارهای جهادی اساتید و روحانیون در مشگین شهر آگاهی داد و اظهار داشت: 150 دانش آموز بی بضاعت مشگین شهری تحت پوشش آموزش رایگان کنکور قرار گرفتند.به گزارش هوا فضا به نقل از مهر، حجت الاسلام علیرضا باوقار عصر پنجشنبه در جلسه با مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل در سخنانی به موفقیت های فعالان فرهنگی مشگین شهر در همراهی با مردم در رفع مشکلات جامعه اشاره و اظهار نمود: در آستانه کنکور امسال به لحاظ تعطیلی مدارس به خاطر محرومیت و عدم امکانات مالی، خیلی از دانش آموزان قادر به تامین گوشی هوشمند و نیز حضور در کلاس های آمادگی کنکور را نداشتند که در این موقعیت اساتید و دبیران با همکاری مجموعه های تبلیغی شهرستان، تعداد ۱۵۰ دانش آموز را رایگان آموزش دادند.
وی به تشکیل قرارگاه معنویت و سلامت مشگین شهر برای نخستین بار در کشور اشاره نمود و اظهار داشت: در روزهای کرونا با همکاری اداره تبلیغات اسلامی، حوزه علمیه، دفتر امام جمعه و شبکه بهداشت و درمان ۱۵ نفر طلبه و ۵ نفر روحانی در قرارگاه معنویت و سلامت این شهرستان مستقر شدند که در امتداد ترویج کارهای سلامت محور همراه با معنویت به اراه خدمات بپردازند.
امام جمعه مشگین شهر کارهای جهادی روحانیون را عامل مهمی در تغییر نگرش مردم و حس قرابت و همراهی با روحانیون عنوان نمود و اضافه کرد: حضور مجاهدانه روحانیون در امتداد رفع مشکلات مردم، نشانگر آمادگی این قشر فعال فرهنگی در صحنه های مختلف در کاهش آلام مردم است.
حجت الاسلام باوقار از اجرای شایسته برنامه های ماه محرم در این شهرستان آگاهی داده و اظهار نمود: برنامه های عزاداری ماه محرم به فرماندهی اداره تبلیغات اسلامی مشگین شهر و همکاری سپاه، دفتر امام جمعه و حوزه علمیه با ابهت و نظم بالا و بدون کوچک ترین مشکل اجرا شد.
تقویت کارکرد مساجد راه برون رفت از مشکلات فرهنگی است
امام جمعه مشگین شهر با ابراز نگرانی از کمرنگ شدن فعالیت فرهنگی با محوریت مساجد، بر ضرورت تقویت کارکرد این مکان مقدس اصرار کرد و اظهار داشت: مساجد باید در حوزه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و پرداختن به مشکلات خانوادگی تقویت و به مساجد تراز تبدیل شوند که این امر مهم ترین راه برای برون رفت از مشکلات فرهنگی است.
حجت الاسلام باوقار به وجود ۳۸ مسجد در بخش مرکزی مشگین شهر اشاره نمود و اظهار داشت: در شهرستان مشگین شهر ۸ مسجد تنها در روزهای محرم فعال است و برای فعالیت نیاز به امام محله است تا با همکاری مردم مساجد را به رونق انداخته و معنویت را در محلات رواج دهند.

وی به ترویج کمک های مومنانه در مساجد مشگین شهر اشاره نمود و اظهار داشت: در روزهای کرونا کارهای قابل توجهی در حوزه مواسات و کمک های مومنانه در مساجد مشگین شهر انجام شد که فعالین مساجد با تهیه بسته های معیشتی و عیادت از بیماران کرونائی جایگاه اجتماعی مساجد را به خوبی نمایان کردند.
امام جمعه مشگین شهر بر ضرورت افزایش سهمیه روحانیون مستقر مشگین شهر اصرار کرد و اظهار داشت: مشگین شهر بعنوان بزرگترین شهرستان استان اردبیل از کمبود روحانیون مستقر در روستاها و بخش های تابعه رنج می برد که موجب ایجاد لطمه های مختلف فرهنگی و اجتماعی در این مناطق شده و نیازمند توجه جدی است.
روحانیون عامل مؤثری در کاهش طلاق در مشگین شهر
حجت الاسلام باوقار به فعالیت قابل توجه در حوزه کاهش آمار طلاق با همکاری روحانیون در مشگین شهر اشاره نمود و اظهار داشت: تعداد ۵ نفر روحانی بعنوان داور به دادگستری مشگین شهر عرضه شدند که در مشاوره با زوج های در معرض طلاق، شکایات آنان به صلح ختم شده و از طلاق انصراف دادند.
وی به آمادگی این شهرستان در برگزاری سومین همایش استانی گام دوم انقلاب اشاره نمود و اظهار داشت: شهرستان مشگین شهر نیازمند اعتبارات فرهنگی در تقویت برنامه ها و اجرای کارهای تبلیغی است که اداره کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل این امر را باید مورد توجه قرار دهد.

1400/06/14
09:35:52
0.0 / 5
531
تگهای خبر: آموزش , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لینک دوستان هوا فضا
هوا فضا هوافضا