هوافضا- علوم هوا فضا
یك بررسی علمی نشان داد؛

اروپا ۲۱ سال از اهداف زیست محیطی خود عقب است

اروپا ۲۱ سال از اهداف زیست محیطی خود عقب است

به گزارش هوا فضا نتایج یک بررسی علمی نشان داده است اروپا ۲۱ سال از اهدافی که برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای در جو کره زمین در نظر گرفته، عقب است و اقدامات انجام شده در این حوزه کافی نیست.به گزارش هوا فضا به نقل از انگجت، بررسی هایی که توسط مؤسسه اینل در ایتالیا انجام شده، نشان داده است اروپا پیشرفت قابل توجهی در زمینه کاهش انتشار گازهای گلخانه ای نداشته و اگر سرعت پیشرفت فعلی را ادامه دهد عقب ماندگی آن باز هم ادامه می یابد.
اتحادیه اروپا می خواهد تا سال ۲۰۳۰ روند انتشار گازهای گلخانه ای را تا ۵۵ درصد کم کند، اما اینل بر این باور است که دستیابی به این هدف با روند فعلی تا سال ۲۰۵۱ محقق نمی گردد.
این اتحادیه همینطور از تبدیل ۴۰ درصد از منابع انرژی مصرفی خود به منابع انرژی تجدید پذیر تا سال ۲۰۳۰ خبر داده، اما با روند فعلی این هدف هم تا سال ۲۰۴۳ محقق نمی گردد.
بر اساس برآوردهای انجام شده، اتحادیه اروپا برای تحقق اهداف خود در زمینه کاستن از انتشار گازهای گلخانه ای تا سال ۲۰۳۰ نیازمند سرمایه گذاری ۳.۶ تریلیون دلاری است. همینطور دولت ها باید در این عرصه سختگیری و دلسوزی بیشتری داشته باشند. افزایش هماهنگی میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا و تدوین یک استراتژی منطقه ای برای مقابله با این مشکل هم باید در دستور کار قرار بگیرد.


منبع:

1400/06/16
23:41:36
0.0 / 5
907
تگهای خبر: سرمایه گذاری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
هوا فضا هوافضا