هوافضا- علوم هوا فضا

قطعی بودن حیات در سیارات دارای آب رد شد

قطعی بودن حیات در سیارات دارای آب رد شد

به گزارش هوا فضا در شرایطی كه برخی دانشمندان بر این باور هستند كه وجود آب در سیاره های بیگانه را می توان نشانه ای قطعی از وجود حیات در آنها دانست، بررسی های جدید این مورد را رد می كند.به گزارش هوا فضا به نقل از انگجت، بررسی جدیدی كه اخیرا توسط محققان فرانسوی انجام شده نشان داده است شواهدی وجود ندارد كه ثابت كند وجود آب در سیاره های دوردست عامل قطعی وجود حیات در آنها است.
محققان می گویند علاوه بر وجود آب باید شرایط دیگری هم در دیگر سیارات وجود داشته باشد تا زندگی جانداران در آنها ممكن شود و وجود آب شرطی لازم و نه كافی در این زمینه است.
برخی بررسی های قبلی حاوی گمانه زنی هایی در مورد وجود موجودات میكروسكوپی در ابعاد نانو در سیاره های دوردست حاوی آب بوده است. اما تحقیقات تازه صحت این یافته ها را هم زیر سوال برده و پژوهشگران می گویند امكان دارد برخی عوارض طبیعی یا ضعف در فناوری های تصویربرداری دانشمندان را در این زمینه به اشتباه انداخته باشد.
البته این یافته های جدید به معنای ناممكن بودن حیات در دیگر سیاره ها نیست و تنها به مفهوم لزوم دقت و احتیاط در نتیجه گیری در مورد سرنخ هایی است كه تصور می شود بر حیات در نقاط دیگر جهان دلالت دارند. همینطور باید به این نكته هم توجه كرد كه امكان دارد حیات در سیاره های دیگر در شرایطی وجود داشته باشد كه برای ما غیرقابل تصور است. بعنوان مثال، امكان دارد گونه هایی از حیات مبتنی بر گاز كربن در بخش هایی ناشناخته از جهان وجود داشته باشد.

1398/08/13
23:42:25
5.0 / 5
4010
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
هوا فضا هوافضا