هوافضا- علوم هوایی

معرفی نسل جدید گچ های ارتوپدی

معرفی نسل جدید گچ های ارتوپدی

به گزارش هوا فضا در نشست کمیته تجاری سازی انجمن شرکتهای دانش بنیان حوزه سلامت سه ایده در نسل نوین گچ های ارتوپدی، پلت فرم پایش بیماری و سامانه هوشمند بیمارستانی عرضه شد.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا در پانزدهمین جلسه کمیته تجاری سازی انجمن شرکت های دانش بنیان حوزه سلامت که امروز به صورت آنلاین انجام شد از جانب فناوران سه محصول عرضه شد که جزئیات این طرح ها به این شرح است:
سامانه هوشمندسازی بیمارستانی
محمدحسن داودی از محققان یکی از استارت آپ ها، محصول عرضه شده در این نشست را "سامانه جامع هوشمندسازی و تصمیم سازی داده محور ICUهای بیمارستان" نام برد و اظهار داشت: یکی از مشکلاتی که در مدیریت بیماران در ICU ها وجود دارد، چگونگی تصمیم سازی، تصمیم گیری و اعمال پروتکلهای درمانی مناسب باتوجه به وضعیت فعلی و روند درمانی آنها است. برای این منظور این سامانه بعنوان یک پایگاه داده از اطلاعات بیمار عرضه شد.
وی افزود: در این طرح یک پایگاه داده از اطلاعات بیماران جمع آوری و با بهره گیری از روش ریاضیاتی خاصی و الگوریتم های توسعه یافته و جدید مبتنی بر یادگیری ماشین، وضعیت بیمار به صورت دائمی کنترل شده و نیازهای درمانی آنها به صورت شخصی سازی شده عرضه خواهد شد.
داودی با تاکید بر این که در این سامانه همینطور پارامترهای مورد نیاز تجهیزات ICU و داروهای مورد نیاز بیمار تعیین می شود، اظهار نمود: این نیازهای درمانی شامل احتیاجات دارویی و تزریقی دستگاه های مانیتوریگ، دستگاه های کمک تنفسی، کمپرسورهای ترتیبی و غیره می شود که از جانب این سامانه پیشنهاد می شود، ضمن آنکه در این طرح امکان مانیتوریگ و کنترل دائم بیماران در ICU هدفمندسازی شده است و امکان ذخیره سازی فرایند درمان در یک پایگاه داده برای استفاده از نتایج آن در مورد بیماران آینده از دیگر مزایای آن بشمار می رود.
این محقق افزود: مدیریت داده محور ساختار ICU و scientist machine هم در این سامانه طرح ریزی شده که در این طرح باعث کاهش خطا، کشف راهکارهای درمانی جدید و جلوگیری از بروز عوارض ناشی از اقامت در ICU نظیر دلیریوم (delirium) خواهد شد که صرفه جویی های مالی در اندازه های میلیارد دلاری را به نفع بیمار، بیمه و بیمارستان ها رقم خواهد زد.
وی با اعلان اینکه این محصول رقبای داخلی و رقبای خارجی ندارد، افزود: این سامانه به تسریع، تدقیق، تعمیق و درنهایت تصحیح روند درمانی از راه سیستمی پویا و پیشبینی پذیر در بخش مراقبت های ویژه، کمک شایانی خواهدنمود.
ارائه نسل نوین گچ های ارتوپدی
مهندس محجوب، مجری طرح با اعلان اینکه از سال 2018 نسل نوین گچ های ارتوپدی در دنیا وارد شده است، اظهار داشت: ما با عرضه این محصول راهکاری برای ورود جریان هوا در ناحیه آتل بندی شده بدن فراهم می نماییم.
وی عنوان محصول تولید شده را " محافظ، گچ و آتل مشبک" عنوان نمود و تصریح کرد: نسل اول این آتل و گچ ها از ماده فایبرکلاس بوده که این ماده هر چند ضد آب است، ولی به سبب استفاده از باند و پنبه در زیر آن امکان حمام و استخر رفتن فرد فراهم نیست.
محجوب، گچ های 3 بعدی با بهره گیری از بایو پرینترها را نسل دیگری از این محصول ارتوپدی ذکر کرد و اظهار داشت: این نسل امکان تولید گچ و محافظ بر مبنای مشخصات بیمار و با روش اسکن کردن را فراهم خواهدنمود.
این محقق پیر شدن جمعیت کشور و افزایش پوکی استخوان در زنان سالمند را از چالش های کشور دانست که احتیاج به گچ ها و محافظت ارتوپدی را بیشتر می کند و تصریح کرد: ما در این طرح گچ و محافظ های مشبکی را عرضه کردیم که به فرد اجازه می دهد در طول درمان به حمام برود، ضمن آنکه تبادل هوا در عضو هم رخ خواهد داد.
پلتفرمی برای پایش بیمار و بیماری از منزل
دکتر محسن زمانی، مجری طرح با اشاره به تولید پلتفرمی در حوزه سلامت اظهار داشت: این پلت فرم یک زیر ساخت کارآمد در جهت پیشبرد جامعه در راه سلامت هوشمند است و به کابران این امکان را می دهد که عوامل مؤثر در سلامتی خویش را به شیوه راحت و مؤثری تحت کنترل داشته باشند.
وی با اعلان اینکه این پلت فرم به افراد سالم کمک می نماید تا از راه ابزارهای موجود در آن و همینطور ارتباط با کارشناسان و متخصصان این مسیر را راحتتر و امن تر ادامه دهند، اضافه کرد: همینطور به افرادی که دارای بیماری مزمن همچون دیابت هستند هم کمک می نماید تا با بهره گیری از ابزار و الگوریتم های تعبیه شده در آن سطح قند خون خویش را تنظیم کنند.
زمانی، ارتباط با متخصصان و پزشکان را از دیگر مزایای این پلت فرم ذکر کرد و اظهار داشت: کاربران همینطور می توانند داروی خویش را راحتتر پیدا کنند و از خدمات رژیم مخصوص به خود بهره مند شوند. این پلت فرم همینطور تسهیل کننده دسترسی کاربران به نیازهای دیابتی روزمره شان همچون نوار، سوزن قندخون و انسولین خواهد بود.
منبع:

1400/07/12
10:01:16
0.0 / 5
1001
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
هوا فضا هوافضا