هوافضا- علوم هوایی

رونق صنعت گیاهان دارویی با تلاش 800 شرکت

رونق صنعت گیاهان دارویی با تلاش 800 شرکت

هوا فضا: با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و تلاش حدود 800 شرکت، صنعت گیاهان دارویی و طب سنتی در راه پیشرفت و توسعه فناورانه قرار گرفت.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، یکی از رسالت های اصلی ستاد توسعه علوم و فناوری های گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری که در سند ملی گیاهان دارویی و طب سنتی نیز به آن اشاره شده است، حمایت های مادی و معنوی از فعالیتهای علمی، فناوری، اقتصادی و طرح های دارای ظرفیت فناوری و تجاری سازی شرکت های دانش بنیان و خلاق است.
این کار در قالب ۶ ماموریت از مرحله مرجعیت علمی تا توسعه بازار محصولات دانش بنیان و نوآور انجام می شود. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای اجرائی کردن آن، ۱۱۰ برنامه حمایتی از شرکت های دانش بنیان و ۴۸ برنامه برای شرکت های خلاق در نظر گرفته است.
هم اکنون طبق آخرین آمار حدود ۱۸۶ هزار شرکت دانش بنیان، ۵۸ شرکت خلاق، ۳۶۰ شرکت فناور تولیدکننده دارو و فرآورده گیاهی در کشور فعالیت می نمایند که در کل می توان گفت تعداد شرکت های فعال در صنعت گیاهان دارویی که شامل کشت، بسته بندی، بذر، شیرین کننده های گیاهی و غیره می شود، حدود ۸۰۰ شرکت است.
محمدحسن عصاره، دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: این صنعت در راه رشد و توسعه قرار دارد و ایجاد مراکز نوآوری و شتابدهنده های تخصصی نیز به رشد مضاعف آن کمک کرده است.
به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وی اظهار نمود: با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ذیل برنامه توسعه زیست بوم شرکت های خلاق، ظرفیت علمی و نوآورانه نهفته در شرکت های حوزه گیاهان دارویی و طب سنتی به کمک زیست بوم ایجاد شده، مورد حمایت قرار گرفت و سهم شرکت های این حوزه از اقتصاد دانش بنیان افزوده شد.
منبع:

1400/07/17
19:55:50
0.0 / 5
847
تگهای خبر: دانش بنیان , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
هوا فضا هوافضا