هوافضا- علوم هوایی

توسعه خدمات رسانی و ارتقای وضعیت آزمایشگاه های همکار دانشگاه آزاد

توسعه خدمات رسانی و ارتقای وضعیت آزمایشگاه های همکار دانشگاه آزاد

به گزارش هوا فضا معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی از توسعه خدمت رسانی و ارتقاء سطح وضعیت آزمایشگاه های عضو ˮشبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوریˮ اطلاع داد.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، دکتر دهقانی فیروزآبادی با بیان این خبر اظهار نمود: در جهت تحقق سیاست ها و اهداف حوزه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی، توسعه خدمت رسانی و ارتقای سطح خدمات در کنار اجبار به حفظ و افزایش سطح کیفی خدمات همواره مورد توجه و تاکید بوده است، در کنار این مبحث، عرضه خدمات به مشتریان خارج از دانشگاه و برقراری ارتباطات برون سازمانی در دستور کار مراکز خدمات آزمایشگاهی در استان ها قرار دارد، بنابراین توجه ویژه و اهتمام به این موضوعات، سبب شده تا طی ۶ ماه گذشته تنها در حوزه تعداد آزمایشگاه های دانشگاه که همکار شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی هستند، رشد ۶۰ درصدی را شاهد باشیم.
دکتر دهقانی فیروزآبادی درمورد وضعیت آماری تعداد آزمایشگاه های همکار اظهار داشت: هم اکنون تعداد ۸۵ مجموعه آزمایشگاهی در این شبکه فعال می باشند و مشغول عرضه خدمات به متقاضیان هستند. همینطور تعداد ۶۷ مجموعه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی هم درحال طی فرایندهای لازم برای عضویت در این شبکه هستند که انشاالله تا آخر سال جاری تعداد اعضای دانشگاه به ۱۰۰ عضو و فراتر خواهد رسید.
رئیس شبکه پژوهشی و آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه اظهار نمود: وضعیت خدمات رسانی آزمایشگاه های دانشگاه آزاد اسلامی عضو شبکه در لیست انتشار یافته از منظر امتیازات و رتبه بندی در هفتمین دوره ارزیابی مراکز عضو شبکه، نسبت به ارزیابی صورت گرفته پارسال افزایش قابل توجهی داشته است، به صورتی که تعداد آزمایشگاه های انتخاب شده در مقایسه با سال قبل که بر مبنای شاخصهای مورد نظر شبکه از بعد عملکرد در عرضه خدمات، مشتری مداری، درآمدزایی، میزان برگزاری دوره های آموزشی تخصصی، مدل ارتباط با سایر آزمایشگاه ها و... صورت پذیرفته، از ۵ آزمایشگاه به ۱۶ مورد افزایش نشان داده است که به قرار جدول زیر است.

جدول: جایگاه آزمایشگاه های دانشگاه آزاد اسلامی در هفتمین دوره ارزیابی
مراکز عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوریمعاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد خاطرنشان کرد: تحقق یک شبکه منسجم داخلی از آزمایشگاه های دانشگاه آزاد اسلامی در سطح کشور که مشتمل بر بیشتر از ۶۲۸۰ مجموعه آزمایشگاهی و کارگاهی است، سبب شده تا سهولت و سرعت عرضه خدمت به متقاضیان، در کنار افزایش ظرفیت دسترسی و تعدد و تنوع خدمات قابل توجه باشد. در کنار این امر، اتصال شبکه آزمایشگاهی دانشگاه به شبکه های توانمند کشور جهت دریافت تسهیلات و عرضه خدمت به متقاضیان از برنامه های شبکه پژوهشی و آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی بوده است که از آن جمله افزایش تعداد عضویت آزمایشگاه های واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی ریاست جمهوری، صورت پذیرفته و درحال پی گیری برای توسعه بیشتر همکاری ها هستیم.
به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر دهقانی فیروزآبادی در انتها خاطرنشان کرد: آمار و اطلاعات عرضه شده، نشانگر مطلوب بودن وضعیت خدمات رسانی حوزه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی نسبت به سایر نهادهای آزمایشگاهی در کشور است که وضعیت قابل قبولی دارد. با این همه انتظار می رود روند توسعه ای در عملکرد آزمایشگاه های واحدهای دانشگاه، همچنان رو به رشد بوده و شاهد تغییرات چشم گیری در فرآیند عرضه خدمات این حوزه در سطح کشور باشیم، به صورتی که علاوه بر افزایش تعداد آزمایشگاه های همکار دانشگاه با سازمان ها و نهادها، تعداد آزمایشگاه های مرکزی دانشگاه که زمینه مشارکت بیشتر بخش خصوصی در فرآیند خدمت رسانی به متقاضیان درون و برون دانشگاهی و افزایش درآمدهای غیر شهریه ای دانشگاه را فراهم می آورد، هم درحال افزایش بوده و توسعه خدمت رسانی را به دنبال خواهد داشت.1400/07/18
11:47:17
0.0 / 5
923
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
هوا فضا هوافضا