هوافضا- علوم هوایی

صدور 50 محصول از جانب پارک پردیس به 22 کشور طی یک سال

صدور 50 محصول از جانب پارک پردیس به 22 کشور طی یک سال

به گزارش هوا فضا رئیس پارک فناوری پردیس با اشاره به اینکه در سال ۹۹ تعداد ۵۰ محصول فناورانه از جانب شرکتهای این پارک به ۲۲ کشور صادر گردیده است، اظهار داشت: بیشترین میزان صادرات در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی بوده است.


به گزارش ایسنا، مهدی صفاری نیا امروز در مراسم نوزدهمین اجلاس سالیانه و جشنواره برترین های پارک فناوری پردیس که به صورت آنلاین در محل این پارک برگزار شد، با عرضه گزارشی از عملکرد این پارک فناوری در سال ۹۹، با اشاره به اینکه پارک فناوری پردیس متشکل از مرکز شتابدهی نوآوری، صندوق توسعه تکنولوژی های جدید، شبکه فن بازار ملی ایران، اینوتکس، شبکه فناوری و نوآوری، بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص)، کارخانه های نوآوری، مرکز رشد فناوری نخبگان، پارک فناوری اقتصاد دیجیتال و پارک فناوری سلامت پردیس است، اضافه کرد: هم اکنون ۵۰۰ هکتار در تملک پارک فناوری پردیس است و این پارک ۴۰۷ عضو اصلی دارد.
وی وجود ۱۸ فضای کار اشتراکی، ۸۷ شتابدهنده عضو مرکز شتابدهی (متشکل از ۷۲۰ استارت آپ)، ۳ هزار و ۴۳۳ عضو حقوقی شبکه فناوری و نوآوری را از اعضای خانواده پارک فناوری پردیس عنوان نمود و خاطرنشان کرد: این پارک الان ۱۵۸ شرکت تملیکی، ۶۴ شرکت استیجاری، ۹۷ تیم نوپا، ۵۱ کارگزار خدمات تخصصی و ۳۷ عضو پارک در شعب را در خود جای داده است.
صفاری نیا میزان فروش شرکتهای دانش بنیان عضو پارک فناوری پردیس پارسال را ۱۵۵ هزار میلیاردریال ذکرکرد و افزود: میزان فروش سال قبل شرکتهای عضو این پارک نسبت به سال ۹۸ افزایش قابل ملاحظه ای داشته است، ضمن آنکه در سال ۹۹، تعداد ۵۰ محصول به ۲۲ کشور توسط شرکتهای عضو پارک پردیس صادر گردیده است و میزان این صادرات برابر با ۳۰۰ میلیون یورو بوده است.
جلوگیری از خروج ارز با بومی سازی فناوری
رئیس پارک فناوری پردیس با اشاره به اینکه میزان صادرات شرکتهای دانش بنیان عضو این پارک در سال ۹۹ بالغ بر ۲۳۵ میلیون یورو بوده است، اظهار داشت: این میزان صادرات باعث پیشگیری از خروج ارز از کشور شده که ۳۲ درصد این میزان در ارتباط با حوزه الکترونیک و مخابرات، ۵۲ درصد در ارتباط با حوزه دارو و تجهیزات پزشکی و ۱۸ درصد در ارتباط با سایر حوزه ها بوده است.
وی با اشاره به اینکه پارسال مجموع سرمایه گذاری بخش خصوصی ۲۵ برابر بیشتر از میزان سرمایه گذاری های بخش دولتی بوده است، اظهار داشت: در مجموع ۷۷ هزار میلیاردریال توسط بخش خصوصی در ساختمان و تجهیزات پارک سرمایه گذاری شده است. همینطور ۲۰۰ هزار مترمربع درحال طراحی و ساخت برای اختصاص به فضاهای پژوهشی و فناوری سرمایه گذاری می شود.
صفاری نیا با تکیه بر این که در مجموع ۳ هزار میلیاردریال توسط دولت پارسال در پارک فناوری پردیس سرمایه گذاری شده است، اظهار نمود: همینطور در بخش تحقیق و توسعه ۶ هزار و ۲۰۰ میلیاردریال سرمایه گذاری شده است.
هم افزایی پردیسی ها با دانشگاه ها
رئیس پارک فناوری پردیس با اشاره به اینکه در سال ۹۹ هم افزایی میان اعضای پارک فناوری پردیس و دانشگاه ها به وجود آمد، تصریح کرد: جذب ۸۲ استاد دانشگاه، انجام ۹ رساله در شرکت ها، اشتراک گذاری ۲۸ مورد امکانات آزمایشگاهی و کارگاهی، انتشار ۳۹ مقاله داخلی و خارجی، جذب ۴۵ کارآموز و دانشجو و انجام ۱۳ پروژه مشترک بین شرکتهای عضو با دانشگاه ها همچون همکاریهای بین پارک و دانشگاه های کشور بوده است.
صفاری نیا با اشاره به اینکه پارسال ۳۳ دانش فنی توسط شرکتهای عضو پارک بومی سازی شده اند، تاکید کرد: همینطور دو پروژه با دو کشور خارجی به سرانجام رسید.
وی از تولید هزار و ۷۳۷ محصول جدید توسط شرکتهای دانش بنیان عضو پارک فناوری پردیس اطلاع داد و اظهار داشت: ایجاد ۲ هزار فرصت استخدام و کارآموزی، عرضه ۱۸۰ مورد مشاوره برای تجاری سازی، ارزیابی اختراع، تدوین مدلهای کسب و کار طرح های دانش بنیان، آموزش ۲۳۸ هزار نفر ساعت در ۱۲۴ دوره، جذب ۵۰۰ میلیاردریال اعتبار از صندوق توسعه ملی و صندوق نوآوری و شکوفایی و حمایت مالی ۸۰ مورد از شرکتهای عضو همچون تسهیلات پارک فناوری پردیس به شرکتهای عضو بوده است.
حضور شرکت ها در مناقصات
رئیس پارک فناوری پردیس با اشاره به اینکه در سال ۹۹ تعداد ۵۳ فقره تسهیلات به مبلغ ۳۰۲ میلیاردریال به شرکتهای دانش بنیان عرضه شده است، اظهار داشت: همینطور ۱۱۷ فقره ضمانت نامه برای حضور در مناقصات به میزان ۲ هزار و ۱۳۲ میلیاردریال به شرکتهای دانش بنیان صادر گردیده است.
وی افزود: پارسال بیشتر از هزار جلسه مواجهه تجاری بین شرکتهای دانش بنیان و سرمایه گذاران توسط پارک برگزار گردید.
منبع:

1400/07/20
10:47:42
0.0 / 5
806
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
هوا فضا هوافضا