هوافضا- علوم هوایی
با انتشار فراخوانی از سوی یكی از شتابدهنده های تخصصی؛

تیم های نوآور و استارت آپ های حوزه پلیمر و نانو دعوت به همکاری شدند

تیم های نوآور و استارت آپ های حوزه پلیمر و نانو دعوت به همکاری شدند

نخستین شتابدهنده و استارت آپ استودیو صنعت پلیمر و نانوی کشور در نظر دارد برای جذب ایده های نوآورانه، در این عرصه فراخوانی را منتشر کند.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا به نقل از ستاد نانو، یکی از شتابدهنده های تخصصی حوزه صنایع پلیمر، پتروشیمی و نانوفناوری فراخوانی را برای کلیه دانش پژوهان، صاحبان ایده، فناوران و مدیران صنایع، بمنظور شناسایی ایده های خلاقانه و پشتیبانی و پرورش این ایده ها تا رسیدن به هدف و محصول و جذب ایده های نوآورانه، استارت آپ ها و نیازمندی های صنعت را منتشر نمود.
این شتابدهنده با در اختیار داشتن کلیه امکانات صنعتی، آزمایشگاهی و اداری، آماده جذب ایده های نوآورانه است. صاحبان ایده می توانند با ارائه طرح های خود، بعد از داوری اولیه و تایید طرح، وارد چرخه شتابدهی شده و از امکانات شتابدهنده با هدف حصول نتیجه و محصول، بهره مند شوند.
همین طور مدیران و صاحبان صنایع نیز باتوجه به نیازهای فعلی و احتمالی در مجموعه خود، نسبت به ارائه نیاز های مذکور به شتابدهنده نانوپُل اقدام نمایند. این شتابدهنده بعد از بررسی علمی و صنعتی این نیازها، بعنوان تنها استارت آپ استودیو کشور دراین زمینه، نسبت به تیم سازی و ارائه راهکارهای مناسب و بومی به صنایع، اقدام خواهدنمود.
در ابتدای امر متقاضیان باید فرم مربوط به ارزیابی اولیه ایده خودرا پر کرده و به شتابدهنده تحویل دهند، صاحبان طرح های منتخب در یک ارائه ۱۵ دقیقه ای از ایده و طرح خود در حضوران داوران دفاع خواهند کرد (ارائه ۱۵ دقیقه ای مطابق با نمونه فایل شتابدهنده و دفاع از طرح توسط صاحبان ایده). بعد از بررسی مستندات ارائه شده، نتیجه نهایی طی دو هفته به نوآوران ابلاغ خواهد گردید. شرکت های نوپا و صاحبان ایده ای که مورد تایید قرار گرفته اند بعد از عقد قرارداد همکاری با مرکز شتابدهی می توانند فعالیت خودرا تحت حمایت مرکز شتابدهنده شروع کنند.
از آنجائیکه پروسه شتابدهی در زمینه مواد پلیمری شامل نمونه سازی و انجام آزمون های مختلف (شناسایی و خواص مواد) است، حداکثر یک پروسه ۱۲ ماهه برمبنای تعاریف TRL ها در صنعت پلیمر برای رسیدن به TRL۸ این زمان تخمین زده می شود و برای این منظور پیش بینی شده است که می تواند برمبنای پتانسیل تیم های ورودی (میزان پشتکار افراد، میزان تعامل افراد گروه، پیچیدگی طرح، پشتوانه علمی و صنعتی گروه و…) تا ۱۸ ماه افزایش پیدا کند.
منبع:

1400/07/21
09:23:22
0.0 / 5
679
تگهای خبر: فناوری , ناسا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
هوا فضا هوافضا