هوافضا- علوم هوایی

ورود شرکت دانش بنیان به عرصه تولید قطعات پودری خودرو

ورود شرکت دانش بنیان به عرصه تولید قطعات پودری خودرو

به گزارش هوا فضا یکی از شرکتهای دانش بنیان موفق به عقد قرارداد در زمینه تأمین کننده قطعات پودری برای صنعت خودرو شد.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، یکی از شرکتهای دانش بنیان مستقر در مشهد و از بزرگترین واحدهای تولیدی کشور و تأمین کننده اصلی قطعات پودری برای صنعت خودرو، به تازگی صادرات محصولات خود به روسیه را شروع کرده است، ضمن آنکه آزمایشگاه های کنترل کیفیت این شرکت هم بعنوان آزمایشگاه همکار سازمان ملی استاندارد ایران مطرح است.
علیرضا عشقی، مدیرعامل این شرکت در مورد کارکرد و خصوصیت های مجموعه CVVT اظهار داشت: این مجموعه که برای موتور خودرو های ایران خودرو طراحی شده، قطعه ای است که روی میل بادامک خودرو نصب می شود و زمان حرکات بادامک ها و سوپاپ های خودرو را تنظیم و بهینه می کند.
وی افزایش راندمان و بهره وری و کاهش مصرف سوخت را از دیگر مزیت های استفاده از این قطعه در خودرو اعلام نمود که تابحال به صورت واردات، تأمین شده است.
مدیرعامل این شرکت افزود: ما با یک شرکت آسیایی که صاحب برند در تولید این قطعه خودرویی است، توافقاتی کردیم که بخشی از دانش فنی آنرا از این شرکت دریافت و بخشی هم توسط خودمان در داخل کشور بوجود آمده است که این رویه از خروج ارز از کشور جلوگیری کرده است چون که حدود 50 یورو ارزبری برای هر خودرویی است که از این مجموعه استفاده می نماید.
وی افزود: بر این اساس ما طی پنج سال قبل خرید خارجی همه قطعات فلزی که به روش متالوژی پودری ساخته می شوند را صفر کردیم و خودمان آنرا باکیفیت و قیمت رقابتی تولید می نماییم. قیمتی که به خودروساز اعلام نموده ایم، کمتر از قیمت مشابه خارجی است.
عشقی اضافه کرد: با فرصتی که در اختیار داریم و در صورت کمک صندوق نوآوری و شکوفایی می توانیم نیمه دوم سال جاری خط تولید خویش را با همه امکانات شامل تجهیزات تولیدی و دستگاه ها، راه اندازی نماییم و خودروساز را از واردات مجموعه CVVT بی نیاز نماییم.
براساس اعلام روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، وی به حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی از تولید مجموعه CVVT اشاره نمود و اظهار داشت: صندوق نوآوری در حوزه سرمایه در گردش از ما حمایت کرد اما باز هم نیازمند حمایت مالی در بخش سرمایه گذاری ثابت هستیم چون که بازار هدف ما سایر خودروسازان کشور و پیشگیری از خروج ارز از کشور و توسعه اشتغال پایداردر این واحد تولیدی دانش بنیان است.1400/07/24
12:43:48
0.0 / 5
705
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
هوا فضا هوافضا