هوافضا- علوم هوایی

کاربرد نانوحباب ها در کشت گلخانه ای و صنایع شیلات بررسی می شود

کاربرد نانوحباب ها در کشت گلخانه ای و صنایع شیلات بررسی می شود

از طرف ستاد نانو برنامه لایو در حوزه کاربردهای نانوحباب در کشت گلخانه ای، صنایع شیلات و تصفیه پساب امشب چهارشنبه، 12 آبان ماه انجام می شود.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، در برنامه لایو اینستاگرامی ستاد نانو نشستی با موضوع "فناوری نانوحباب در کشت گلخانه ای، صنایع شیلات و تصفیه پساب" در امتداد ترویج صنعتی فناوری نانو و با هدف معرفی برنامه های حمایتی و صنعتی کشور، کاربردهای صنعتی، توانمندی ها و محصولات صنعتی فناوری نانوی ایران امشب، چهارشنبه ۱۲ آبان ماه برگزار می گردد.
این برنامه با حضور با دکتر حسین کازرونی، مدیرعامل یکی از شرکت های فعال در زمینه نانوفناوری است.
این شرکت طراح، توسعه دهنده و سازنده انواع ژنراتورهای آزمایشگاهی، نیمه صنعتی و صنعتی نانوحباب ساز است که استفاده از آن در طیف وسیعی از فرآیندهای عاری از مواد شیمیایی کاربرد دارد.
استفاده از محصولات این شرکت در جهت بهبود راندمان کشت و تولید مواد غذایی، بهبود فرآیندهای آبزی پروری سازگار با محیط زیست، تصفیه انواع پساب های صنعتی بدون استفاده از مواد شیمیایی، بهبود کیفیت آب آشامیدنی و … است.
نانوحباب ها به حباب هایی با اندازه کوچکتر از ۲۰۰ نانومتر گفته می شوند که می توان از هر گازی و درون هر سیالی ایجاد کرد. باتوجه به اندازه بسیار ریز این نانوحباب ها خاصیت ها و خواص منحصر بفرد فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی از خود نشان می دهند.
به نقل از ستاد نانو، راندمان استثنایی در انتقال گاز به مایع، اکسیداسیون با نانوحباب، جداسازی فیزیکی از دیگر قابلیت های فناوری نانوحباب (نانوکویتاسیون) است.1400/08/13
12:16:49
0.0 / 5
666
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
هوا فضا هوافضا