علوم هوا فضا

شروع به کار نمایشگاه رینوتکس 2021 از امروز

شروع به کار نمایشگاه رینوتکس 2021 از امروز

هوا فضا: نمایشگاه رینوتکس 2021 در 21 زون تخصصی و در چهار بخش اصلی از ساعت 15 امروز دوشنبه، 17 آبان ماه شروع به کار می کند.


سعید غریب خواجه در گفت و گو با ایسنا با اشاره به شروع برگزاری نهمین دوره نمایشگاه و جشنواره نوآوری و فناوری ربع رشیدی(RINOTEX ۲۰۲۱) اظهار داشت: این نمایشگاه از امروز دوشنبه ۱۷ آبان ماه شروع می شود و تا جمعه ۲۱ آبان ماه در محل نمایشگاه بین المللی تبریز ادامه خواهد داشت.
وی افزود: بیش از ۱۲۴۱ طرح در این دوره از نمایشگاه ثبت نام کردند و از این تعداد ۷۳۱ طرح در این نمایشگاه در معرض دید بازدیدگنندگان قرار خواهد گرفت.
غریب خواجه برگزاری بیش از ۶۰ رویداد جانبی در زمینه های نوآوری و فناوری زمینه های کشاورزی، آب، اقتصاد دانش بنیان، محیط زیست، مد، پوشاک و چرم را از خاصیت های این نمایشگاه نام برد و تصریح کرد: دو فضا در این نمایشگاه تحت عنوان "استیج" پیش بینی شده است و در برگزاری این رویداد بیش از ۲۴ موسسه استانی و خارج استانی در رویداد امسال حاضر هستند.
دبیر منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی تبریز ارائه سخنرانی از طرف کارآفرینان موفق را از دیگر بخش های رینوتکس ۲۰۲۱ تبریز عنوان نمود و تصریح کرد: این افراد از فناوران موفق هستند که در دوره های این رویداد حضور داشتند و در بخش "موفقان دوره های قبل" نهمین دوره رینوتکس سخنرانی خواهند کرد.
وی افزود: در این دوره از نمایشگاه رویداد بین المللی در زمینه نوآوری و فناوری سلامت برگزار می نماییم و در این دوره میزبان مهمانی از دانشگاه های کشورهای ترکیه، سوئد، آذربایجان و بنگلادش هستیم که بصورت مجازی و حضوری در رویدادهای این نمایشگاه حضور دارند.
غریب، تجاری سازی فناوری ها را از دیگر رویکرد های رینوتکس ۲۰۲۱ عنوان نمود و افزود: صندوق پژوهش و نوآوری و صندوق ارس حضور دارند و در هر دوره از این رویداد قراردادهای تجاری سازی میان صنعت با فناوران منعقد خواهد شد.
رییس ستاد اجرائی نمایشگاه رینوتکس ۲۰۲۱ تصریح کرد: در سالهای قبل بیش از ۴۰۰ هزار میلیارد تومان قرارداد تجاری سازی در زمینه های مختلف صنعتی چون خودروسازی منعقد شده است و پیش بینی می شود که امسال قراردادهای تجاری سازی خوبی منعقد خواهد شد.
به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، نمایشگاه رینوتکس ۲۰۲۱ امسال در ۲۱ زون تخصصی و در چهار بخش شامل "ایده های فناورانه"، "توسعه و تجاری سازی فناوری"، "فروش محصولات فناورانه و دانش بنیان" و "نیازمندی های فناورانه" از ساعت ۱۵ امروز دوشنبه ۱۷ آبان ماه به شکل حضوری – مجازی برگزار می گردد.
نمایشگاه نوآوری و فناوری "ربع رشیدی" در امتداد بهبود فضای کسب وکار دانش بنیان و با رویکرد توسعه و تجاری سازی فناوری است و از سال ۱۳۸۴ با نام "نمایشگاه و جشنواره نوآوری و فناوری ربع رشیدی" تحت عنوان نمایشگاه فناوری های پیشرفته ایران Hi-tech با حضور ۱۵۹ طرح فناورانه انجام شد.
دومین نمایشگاه با عنوان نمایشگاه فناوری نو و پیشرفته ایران بعد از یک وقفه ۹ ساله در سال ۱۳۹۳ با حضور تقریبی حدود ۶۰۰ طرح فناورانه آغاز به کار کرد و سومین دوره آن در سال ۱۳۹۴ انجام شد که طی آن بیش از ۹۷۰ طرح فناورانه (۷۰ طرح خارج استانی) در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفت.
از پنجمین دوره این رویداد در سال ۱۳۹۶، این نمایشگاه به نام به نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی – رینوتکس (RINOTEX ۲۰۱۷) تغییر نام داد.
منبع:

1400/08/18
12:33:32
0.0 / 5
770
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
هوا فضا هوافضا