علوم هوا فضا
رییس سازمان حفاظت محیط زیست تصریح كرد

تأمین یک درصدی برق کشور از منابع تجدید پذیر

تأمین یک درصدی برق کشور از منابع تجدید پذیر

به گزارش هوا فضا رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با تکیه بر این که کشور در حوزه توسعه استفاده از انرژی های تجدید پذیر گام های بزرگی برنداشته است، اظهار داشت: در حالیکه ۲۳ درصد از برق دنیا از تجدید پذیرها تأمین می شود، این میزان در ایران کمتر از یک درصد است.به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا علی سلاجقه در ششمین نمایشگاه و کنفرانس بین المللی و سومین جایزه ملی انرژی های تجدید پذیر، روز ۲۶ آبان را سالگرد ابلاغ سیاست های ۱۵ گانه مقام معظم رهبری دانست و اظهار داشت: یکی از سرفصل های آن در ارتباط با انرژی های تجدید پذیر می شود که تابحال گام های بزرگی برای تحقق آن برداشته نشده است.

وی یکی از ارکان پایداری انرژی را استفاده از انرژی های تجدید پذیر عنوان و اظهارکرد: کاهش انتشار کربن و آلایندگی از مزایای این نوع نیروگاه ها است.

سلاجقه با اشاره به اینکه دو سوم انتشار گازهای گلخانه ای ناشی از احتراق سوخت های فسیلی است، اظهار داشت: افزایش سالیانه مصرف سوخت و تولید دی اکسید کربن، گرم شدن زمین و تغییرات گسترده آب و هوایی از چالش های مصرف سوخت های فسیلی است و این چالش ها ما را مجاب می کند که به سمت استفاده از انرژی های تجدید پذیر حرکت نماییم.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست با تکیه بر این که استفاده از انرژی های تجدید پذیر نه یک اجبار بلکه یک لزوم است، افزود: ایران کشوری با ۳۰۰ روز تابش خورشید است که در زمره کشورهایی با پتانسیل انرژی خورشیدی قرار می گیرد.

وی پتانسیل تابش خورشید در کشور را معادل ۴.۵ کیلووات در هر متر مربع دانست و اظهار داشت: در بعضی نقاط این میزان به ۷.۵ کیلووات در هر متر مربع می رسد در حالیکه متوسط آن در دنیا ۳.۵ کیلووات در هر متر مربع است.

سلاجقه ظرفیت انرژی زیست توده را ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تن در سال ذکر و اظهارکرد: ۲۳ درصد برق دنیا از منابع تجدید پذیر تأمین می شود ولی این میزان در کشور کمتر از یک درصد است.
منبع:

1400/08/30
11:40:50
0.0 / 5
831
تگهای خبر: نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
هوا فضا هوافضا