هوافضا- علوم هوا فضا
معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم مطرح كرد

هفته پژوهش بهترین بستر گسترش گفتمان فناوری

هفته پژوهش بهترین بستر گسترش گفتمان فناوری

به گزارش هوا فضا معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: باید گفتمان فناوری را در کشور گسترش دهیم و هفته پژوهش و فناوری بهترین بستر برای این مهم می باشد.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، دکتر علی خیرالدین در اجلاس معاونان پژوهش و فناوری دانشگاه ها، پژوهشگاه ها، موسسات آموزش عالی و پارک های علم و فناوری که با محوریت «تبیین برنامه های هفته پژوهش و فناوری ۱۴۰۰» در سالن شهدای جهاد علمی وزارت علوم برگزار شد، اظهار داشت: از سال ۱۳۸۳ که بحث تغییر نام وزارت علوم صورت گرفت وظایف بسیار زیادی به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری محول شده خصوصاً در زمینه فناوری.
وی ادامه داد: خوشبختانه با پیگیری دکتر زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و هماهنگی های صورت گرفته، معاونت فناوری و نوآوری شکل گرفت.
معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم با اعلان اینکه بحث های پژوهش بنیادی و تبدیل ایده به محصول برعهده این وزارتخانه است، اشاره کرد: در بخش خلق نوآوری و فناوری باید کارهای بیشتری صورت گیرد.
دکتر خیرالدین بر ضرورت توجه به بحث کارآفرینی در دانشگاه ها تاکید و پیشنهاد ایجاد مرکز کاریابی و ایجاد مدرسه اشتغال در دانشگاه ها را نیز ارائه کرد.
وی ادامه داد: تحقیقات بنیادی بسیار مهم هستند البته همه تحقیقات بنیادی نیستند؛ بخشی باید توسعه ای و نیاز محور باشند.
به نفل از وزارت علوم، بگفته معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، باید گفتمان فناوری را در کشور گسترش دهیم و هفته پژوهش و فناوری بهترین بستر برای این مهمست.
ایشان سپس سخنان خود بیان کرد: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اتاق فکر دولت می باشد. ۱۶ اتاق فکر در وزارت علوم به وجود آمده و پیشنهاد می دهم این اتاق های فکر در دانشگاه ها نیز شکل گیرد.
منبع:

1400/09/09
23:18:10
0.0 / 5
927
تگهای خبر: آموزش , فناوری , وزارت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
هوا فضا هوافضا