هوافضا- علوم هوا فضا

ایده های برتر رویداد استارت آپ فناوری توانبخشی عرضه شدند

ایده های برتر رویداد استارت آپ فناوری توانبخشی عرضه شدند

به گزارش هوا فضا برگزیدگان سومین رویداد ملی «استارت آپ فناوری توانبخشی افراد دارای معلولیت، سالمندان و جانبازان» معرفی گشتند.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، سومین رویداد ملی «استارت آپ فناوری توانبخشی افراد دارای معلولیت، سالمندان و جانبازان»، با حضور معاون وزارت کشور، دبیر کمیسیون صنایع و معادن مجلس، نماینده شورای اسلامی شهر تهران، رییس دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی و تعدادی از مسئولان اجرائی و فناوران، ایده پردازان و نوآوران پایان یافت.
این رویداد با معرفی ۱۵ ایده برتر که منتخب هیات داوران بودند و تشکیل و فعالیت ۱۵ تیم متشکل از صاحبان ایده و منتورها برای هدایت و راهنمایی تیم ها، تکمیل ایده ها و آماده سازی آنها در امتداد تهیه طرح اولیه کسب وکار بر طبق نیاز جامعه هدف (افراد دارای معلولیت، سالمندان و جانبازان) شروع شد.
۱۵ طرح اولیه کسب وکار که با راهنمایی منتورها تکمیل و آماده شده بود، توسط صاحبان ایده به شرکت کنندگان ارائه و هیات داوران باردیگر به بررسی و امتیازدهی به ۱۵ ایده کارشناسی شده، پرداختند که در نهایت، ایده های «مینا مواجیان، مجتبی شهاب و علی ذوالعلی » به ترتیب بعنوان ایده های اول تا سوم این رویداد، به همراه سه ایده متعلق به «فرشته یاقوتی، بنفشه قربانی و فاطمه کاکا » که شایسته تقدیر شناخته شدند، عرضه شدند و مورد تشویق قرار گرفتند.
نفرات اول تا سوم این رویداد، علاوه بر لوح تقدیر، جوایز نقدی دریافت نمودند، ضمن آنکه همه ۱۵ ایده برتر رویداد از حمایت شتابدهنده ها و سرمایه گذاران برای آموزش های لازم در راه فناوری ایده خود، راهنمایی و هدایت کارشناسان و اختصاص محل استقرار با تجهیزات اداری یا کارگاهی برخوردار خواهند شد.
دکتر فرهاد طباطبایی قمشه، عضو هیات علمی و مدیر توسعه فناوری سلامت دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی و دبیر علمی این رویداد ملی با ارائه گزارش کوتاهی از روند اجرای مراحل سومین رویداد ملی استارت آپ فناوری توانبخشی اظهار داشت: از آذرماه سال قبل با تشکیل دبیرخانه سومین رویداد ملی برنامه ریزی برای اجرای این رویداد شروع شد و ۵۷ ایده وارد پروسه داوری شد که ۴۰ ایده به انتخاب داوران، مشخص شدند و در مرحله بعد، از میان ویدیو های سه دقیقه ای ایده های رسیده، ۱۵ ایده برتر با رای ۷ الی ۱۰ داور انتخاب شدند که در پیش رویداد، معرفی شده و با تیم سازی انجام شده برای هر ایده، با همکاری منتورهای رویداد و همکاریهای بین رشته ای بین اعضای هر تیم، نقصها ایده ها رفع و نسبت به تکمیل و آماده سازی ایده ها در قالب طرح اولیه کسب وکار اقدام شد.
به نقل از دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، وی ابراز امیدواری کرد که در سال های آتی نیز شاهد تشکیل استارت آپ های فناوری توانبخشی و حضور پرشور جوانان و فناوران باشیم.
منبع:

1400/09/14
22:40:47
0.0 / 5
865
تگهای خبر: آموزش , فناوری , كارشناس , ناسا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
هوا فضا هوافضا