علوم هوا فضا

رویدادی برای ملاقات کارفرمایان و کارجویان در هفته پژوهش و فناوری

رویدادی برای ملاقات کارفرمایان و کارجویان در هفته پژوهش و فناوری

هوا فضا: در هفته ملی پژوهش و فناوری، از طرف پارک فناوری پردیس علاوه بر برگزاری رویداد ملی «ریتکس» با هدف پشتیبانی از پژوهش های کاربردی و مسئله محور و در امتداد حل نیازهای فناورانه شرکت های دانش بنیان، رویدادی برای ملاقات شغلی کارفرما و کارجو در امتداد جذب افراد مستعد انجام خواهد شد.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، پارک فناوری پردیس در هفته ملی پژوهش و فناوری از ۲۰ تا ۲۵ آذرماه ۱۴۰۰ برنامه های متنوعی را اجرایی خواهد نمود که از آن جمله میتوان به برگزاری تورهای بازدید از پارک با هدف آشنایی با اکوسیستم فناوری و نوآوری کشور، آشنایی با پارک فناوری پردیس، بازدید از فضای شهری و ظرفیت های بوجود آمده در پارک و همینطور بازدید از فضای کار اشتراکی و شرکتهای دانش بنیان اشاره نمود.
از دیگر برنامه های این هفته برگزاری رویداد ملی «ریتکس» با هدف پشتیبانی از پژوهش های کاربردی و مساله محور و در جهت حل نیازهای فناورانه شرکتهای دانش بنیان و فناور است. داوری طرح های برگزیده در ۷ کارگروه سلامت و پزشکی، کشاورزی، زیست فناوری، برق و فناوری اطلاعات، نانو و منابع آب؛ نفت و شیمی؛ مدیریت نوآوری و فناوری برگزار می گردد. همینطور در این رویداد برنامه های جانبی ازجمله سخنرانی یکی از برگزیدگان جایزه مصطفی (ص)، جلسات بین پژوهشگران و شرکتهای فناور و رونمایی از دومین دوره جشنواره ریتکس انجام می شود.
­همچنین به مناسبت هفته ملی پژوهش و فناوری، سلسله نشست ­های نظام­ های نوآوری موفق جهان با هدف شناخت شاخص ­های موفقیت توسعه نوآوری در سایر کشورها و درس ­آموزی از تجارب آنها برگزار می گردد.
یکی دیگر از برنامه های در نظر گرفته شده برای این هفته، اختتامیه طرح توانمندسازی صدف و کمپ اشتغال کارنو است این برنامه ها با هدف توانمندسازی سرمایه های انسانی دانشی و با تمرکز بر دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه ها انجام می شود. همچون نتایجی که برای این برنامه در نظر گرفته شده است، کمک به نقش آفرینی مؤثر سرمایه های انسانی در اکوسیستم فناوری و نوآوری و طراحی مسیر آینده حرفه ای و شغلی بر مبنای استعدادها و خصوصیت های هر فرد است.
برگزاری رویداد Sadaf Jobmeet برنامه دیگر پارک پردیس در هفته گرامیداشت پژوهش و فناوری است. این رویداد با هدف ملاقات شغلی کارفرما و کارجو در جهت جذب افراد مستعد، توانمند و آموزش دیده در شرکتهای دانش بنیان و فناور عضو ناحیه نوآوری پردیس، برگزار می شود. همینطور در این رویداد برنامه های جانبی ازجمله پانل های تخصصی شغلی، کارگاه های آموزشی، کوچینگ شغلی و... برای افراد حاضر در رویداد برگزار می شود.
به نقل از روابط عمومی پارک فناوری پردیس، هفته ملی پژوهش و فناوری، با هدف ایجاد فرصت مناسب برای توجه و تمرکز بر روی ابعاد مختلف پژوهش و فناوری در کشور نام گذاری شده است. از دیگر اهداف نام گذاری و بزرگداشت این هفته میتوان به ترویج فرهنگ پژوهش و ارتقاء شأن و جایگاه پژوهش و فناوری و تشویق و ترغیب پژوهشگران و فناوران به تولید بیشتر علم و فناوری اشاره نمود.
منبع:

1400/09/15
23:04:20
0.0 / 5
882
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
هوا فضا هوافضا