علوم هوا فضا
فراخوان سازمان فضایی ایران؛

مسابقه عكاسی ویژه گذر عطارد از مقابل خورشید

مسابقه عكاسی ویژه گذر عطارد از مقابل خورشید

هوا فضا: سازمان فضایی ایران با بیان فراخوانی از برگزاری مسابقه عكاسی ویژه گذر عطارد از مقابل خورشید اطلاع داد.به گزارش هوا فضا به نقل از مهر، عصرگاه دوشنبه ۲۰ آبان ۹۸ پدیده نجومی گذر سیاره تیر (عطارد) از مقابل خورشید رخ خواهد داد. عبور این سیاره از مقابل قرص خورشید از آن جهت اهمیت دارد كه این عبور در هر قرن تا ۱۳ بار روی می دهد.
سازمان فضایی ایران زمان تماس اول و مماس شدن سیاره تیر با خورشید را ساعت ۱۶ و ۵ دقیقه و ۲۷ ثانیه و تماس دوم یعنی قرارگیری كامل سیاره تیر در مقابل خورشید را ساعت ۱۶ و ۷ دقیقه و ۸ ثانیه اعلام نموده است.
دیاگرام گذر عطارد از مقابل خورشید و زمان تماس ها و چگونگی میزان مشاهده در مراكز استان ها به شرح زیر است.


از این رو سازمان فضایی ایران از عكاسان علاقمند به عكاسی از این پدیده نجومی خواسته است كه تصاویر خویش را به همراه مشخصات صاحب اثر به ایمیل info@isa.ir ارسال نمایند.
به سه اثر برگزیده این مسابقه لوح یادبود و جایزه نقدی اهدا می شود.
سازمان فضایی ایران درهمین حال از فراهم كردن امكان رصد زنده گذر سیاره عطارد از مقابل خورشید برای عموم مردم اطلاع داده و از رصدخانه های كشور خواسته در این طرح شركت نمایند. سیاره عطارد بین زمین و خورشید قرار دارد و گفته می شود كه فقط در اردیبهشت ماه (ماه مه) یا آبان ماه (ماه نوامبر) از دید ناظر زمینی، از برابر قرص خورشید عبور می كند.

1398/08/18
18:01:50
5.0 / 5
4980
تگهای خبر: ایمیل , فضایی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
هوا فضا هوافضا