هوافضا- علوم هوا فضا
با هدف حل مسائل فناورانه صورت گرفت

برگزاری هفتمین دوره مسابقات مهارت سنجی فن آورد

برگزاری هفتمین دوره مسابقات مهارت سنجی فن آورد

هفتمین دوره مجموعه مسابقات مهارت سنجی فن آورد در باشگاه کسب و کار دانش بنیان دانشگاه صنعتی شریف برگزار گردید.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، مرحله نهایی هفتمین دوره مجموعه مسابقات مهارت سنجی فن آورد با هدف حل مسائل فناورانه به واسطه کشف افراد مستعد و با مهارت در رشته برنامه نویسی، امروز جمعه ۳ دیماه در باشگاه کسب و کار دانش بنیان دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.
رقابت های تخصصی فن آورد در شهریور ماه سالجاری شروع شده و با مشارکت گسترده متخصصان و دانشجویان به حل مسائل شرکت ها و سازمان ها می پردازد. در مرحله اول مساله ای به صورت اینترنتی برای شرکت کنندگان ارسال شد و بعد از داوری راهکارهای عرضه شده، افراد برگزیده به مرحله نهایی دعوت شدند.
مرحله نهایی این رویداد امروز ۳ دی با حضور بیشتر از ۴۰ نفر از برگزیدگان مرحله مقدماتی در باشگاه کسب و کار دانش بنیان دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.
محمدحسین قمری، دبیر مجموعه مسابقات مهارت سنجی فن آورد در اینباره اظهار نمود: فن آورد از سال ۱۳۹۳ با هدف حل مساله و شناسایی افراد مستعد و با مهارت در دانشگاه صنعتی شریف آغاز به کار کرد و از سال ۱۳۹۵ بعنوان یکی از ۱۰۰ خدمت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به شرکتهای دانش بنیان و فناور عرضه می شود و تا کنون در رشته های گرافیک، برنامه نویسی کامپیوتر و اندروید، داده کاوی، گرافیک و معماری به حل مسائل واقعی شرکت ها پرداخته است.
وی ادامه داد: هدف فن آورد تبدیل چالش های واقعی صنعت به مساله است. همیشه مساله هایی مطرح و عرضه می شد، اما هیچگاه استقبال از صنعت وجود نداشت، ازاین رو هم راستا کردن این مسائل در یک زمان واحد برای فناور چالش بوده است.
قمری تصریح کرد: از سه نفر اول این رویداد با جوایز نقدی تقدیر به عمل خواهد آمد.
منبع:

1400/10/04
12:26:11
0.0 / 5
877
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لینک دوستان هوا فضا
هوا فضا هوافضا