هوافضا- علوم هوا فضا
در نشست تخصصی كمیته راهبری اتاق های فكر وزارت علوم مطرح شد

تشکیل بیش از ۵۰ ساعت جلسات عمومی و کمیته های تخصصی اتاق های فکر

تشکیل بیش از ۵۰ ساعت جلسات عمومی و کمیته های تخصصی اتاق های فکر

نماینده وزیر علوم در امور اتاق های فکر از تشکیل بیش از 50 ساعت جلسات عمومی و کمیته های تخصصی اتاق های فکر 16گانه وزارت علوم آگاهی داد.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، نشست تخصصی کمیته راهبری اتاق های فکر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، امروز دوشنبه با حضور دکتر علی خیرالدین معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر امید رضایی فر سرپرست دفتر پشتیبانی امور فناوری و نوآوری و نماینده وزیر علوم در امور اتاق های فکر و تعدادی از نمایندگان این اتاق های فکر بصورت حضوری و برخط در محل این وزارتخانه انجام شد.
دکتر علی خیرالدین، معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم در ابتدای این جلسه با اعلان اینکه اتاق های فکر وزارت عتف بازتاب خوبی داشته است، بر لزوم منعکس شدن خروجی آن به بدنه وزارتخانه و معاونت های ذیربط تاکید کرد.
ایشان سپس سخنان خود از شرکت کنندگان این جلسه درخواست کرد؛ نقطه نظرات خودرا پیرامون راهبری و تعیین خط مشی اتاق ها، چگونگی انجام وظایف و تعیین معیارها و شرایط عضویت افراد در اتاق های فکر عرضه کنند.
دکتر امید رضایی فر، سرپرست دفتر پشتیبانی امور فناوری و نوآوری و نماینده وزیر علوم در امور اتاق های فکر نیز در این جلسه اظهار نمود: تا حالا بیش از ۵۰ ساعت جلسات عمومی و کمیته های تخصصی اتاق های فکر تشکیل شده است.
به گفته ی ایشان، گشودن گره های فکری در فرآیندهای عملیاتی، تقلیل خطاها و ازدیاد منافع، گسترش تفکر راهبردی و بهبود سیاست گذاری و تصمیم گیری، توسعه فرهنگ مشارکت، تربیت نخبگان و صاحب نظران، پشتیبانی فکری سیاست گذاران (گفتمان دانشمندان با سیاستمداران و حاکمان) و رصد علمی دنیا و ایران، نیازسنجی و نیازآفرینی برمبنای مطالعه نیازها همچون ماموریت و اهداف اتاق های فکر هستند.

به نقل از وزارت علوم، در ادامه این جلسه نمایندگان اتاق های فکر به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود پرداختند.

منبع:

1400/10/07
11:13:31
0.0 / 5
648
تگهای خبر: فناوری , وزارت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
هوا فضا هوافضا