علوم هوا فضا
اسلامی:

جهاد دانشگاهی در مسیری که باید، قرار دارد

جهاد دانشگاهی در مسیری که باید، قرار دارد

رئیس سازمان انرژی اتمی تصریح کرد: جهاد دانشگاهی همواره در جست وجوی یافتن مسائل و مشکلاتی است که در سر راه دستگاههای متعدد کشور قرار دارد.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، محمد اسلامی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ظهر چهارشنبه در حاشیه بازدید از نمایشگاه بزرگ توانمندی ها و دستاوردهای جهاد دانشگاهی ۱۴۰۰ در جمع خبرنگاران اظهار نمود: به لطف خدا جهاد دانشگاهی در راه صحیحی که باید قرار دارد. جهاد دانشگاهی همواره در جست وجوی یافتن مسائل و مشکلاتی است که در سر راه دستگاههای متعدد کشور قرار دارد. این نهاد توانسته با کار پژوهشی و علمی نیازهای کشور را بخصوص در سال های اخیر که تحریم های ظالمانه ضد کشور اعمال شد، برطرف نماید.
وی ادامه داد: نمایشگاه دستاوردهای جهاد دانشگاهی ۱۴۰۰ تبلور عینی مقایسه دو باور پیگیری خرید از خارج و اعتماد به ظرفیت های بومی کشور است. پیام نمایشگاه این است که قطار پیشرفت کشور از خیلی از سرفصل ها عبور کرده و ظرفیت های بسیاری بوجود آمده است. در این راه امیدوارم همه سرمایه گذاران و کسانی که به فکر توسعه کشور هستند حتما اندیشه جهاد دانشگاهی را در درون خود متبلور کنند و ازین ظرفیت بهره مند شود.
رئیس سازمان انرژی اتمی تصریح کرد: سازمان انرژی اتمی که یک سازمان پژوهش محور بنیادی است همواره آمادگی داشته و دارد که با جهاد دانشگاهی کار مشترک انجام دهد.
اسلامی همینطور ضمن اشاره به فعالیتهای سازمان انرژی اتمی در حوزه های کشاورزی اظهار داشت: سازمان انرژی اتمی برنامه ریزی وسیعی را برای توسعه کاربرد پرتوها در حوزه محیط زیست، کشاورزی و حوزه صنعت شروع کرده است. برای نخستین بار توانستیم در گستره ای وسیع فناوری هسته ای را برای بهبود بخشی به کیفیت تولیدات غذایی و صنعتی به کار بگیریم و مردم از آن بهره مند شود.
منبع:

1400/10/09
17:54:02
0.0 / 5
743
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
هوا فضا هوافضا