هوافضا- علوم هوا فضا
در نشست رؤسای پارك های فناوری سلامت كشور مطرح شد

ناگزیر از ایجاد پارک های سلامت هستیم

ناگزیر از ایجاد پارک های سلامت هستیم

هوا فضا: رییس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت با اشاره به اینکه ناگزیر از ایجاد پارک های سلامت هستیم، اظهار داشت: هم اکنون در کشور 1800 شرکت و هسته فناور در مراکز رشد دانشگاه های علوم پزشکی وجود دارد و اگر به سمت پارک های فناوری حرکت نکنیم، نمی توانیم بهره مناسبی از این پتانسیل به وجود آمده ببریم.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، محمدرضا منظم در نشست رؤسای پارک های علم و فناوری سلامت که با حضور معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت در محل پارک فناوری سلامت پردیس برگزار شد، با اشاره به کوشش های صورت گرفته برای ایجاد پارک های فناوری سلامت، اضافه کرد: در زمینه پارک های فناوری حرکت هایی در امتداد ایجاد ساختار و اساسنامه در حال انجام می باشد. مساله مهم این است که بومی سازی ساختارها در دانشگاه های علوم پزشکی دارای یک نسخه واحد نیست و در هر دانشگاه منحصر به همان دانشگاه است و وزارت بهداشت با حساسیت لازم این مساله را دنبال می کند.
منظم، توجه به تجاری سازی را در ایجاد پارک های سلامت حائز اهمیت توصیف کرد و اضافه کرد: بحث شتاب دهنده ها و مراکز نوآوری در دل اساسنامه ها دیده شده است و این اکوسیستم جدید با هماهنگی لازم وزارت بهداشت و معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری و وزارت علوم خواهد بود.
نیازمند کمیته فنی برای ارزیابی پیشرفت پارک های سلامت هستیم
رییس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت با ارائه آماری از میزان پیشرفت فضای پارک های سلامت دانشگاه های علوم پزشکی کشور، اشاره کرد: شیوه استانداردی در ارائه گزارش پیشرفت پارک ها وجود ندارد. البته با تاکید بر تجربه پارک فناوری پردیس ۶ محور برای پیشرفت پارک های سلامت در نظر گرفته ایم که در سه دوره ارزشیابی صورت می گیرد.
وی اشاره کرد: برای ارزیابی میزان پیشرفت پارک های فناوری سلامت نیازمند یک کمیته فنی هستیم و برای این کمیته پیشنهاد من این است که رؤسای پارک ها و معاونین آنها در این کمیته حضور داشته باشند و در برنامه ریزی و سیاست ها کمک کنند. مشاوران هم از افراد مؤثر پارک های دیگر انتخاب شوند که تعامل را نیز می افزایند.
به نقل از معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، در این جلسه نمایندگانی از پارک های فناوری سلامت سراسر کشور همچون محمود بیگلر به نمایندگی از پارک سلامت علوم پزشکی تهران، حسین کیوانی و محمد علی سنجری به نمایندگی از دانشگاه علوم پزشکی ایران و نمایندگانی از پارک فناوری سلامت شهید بهشتی، مشهد، اهواز، زنجان، اصفهان، کرمان، مازندران، کرمانشاه و تبریز حضور داشتند.

منبع:

1400/10/13
09:18:42
0.0 / 5
715
تگهای خبر: سیستم , فناوری , وزارت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
هوا فضا هوافضا