هوافضا- علوم هوا فضا

جزئیات حمایت صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه علم و صنعت از طرح های فناورانه

جزئیات حمایت صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه علم و صنعت از طرح های فناورانه

به گزارش هوا فضا مدیر صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه علم و صنعت با اشاره به اینکه این صندوق در بخش های عرضه ضمانت نامه و تسهیلات و سرمایه گذاری از طرح های فناورانه حمایت می کند، اظهار داشت: ۲۵ طرح فناورانه با ارزشی بالغ بر ۱۲ میلیارد تومان در این دانشگاه اجرایی شده است.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا سعید شوال پور امروز در رویداد دوشنبه های استارت آپی حوزه اینترنت اشیاء، دانشگاه علم و صنعت را یک دانشگاه جامع در حوزه فنی و مهندسی دانست که در حوزه های مختلف کامپیوتر، IT، ICT، مهندسی نفت و فناوری های سیستمی و مالی دستاوردهای زیادی را عرضه نموده است.
وی با اشاره به اینکه با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شتابدهنده هایی در حوزه های آب و انرژی، تجهیزات پزشکی و IT و ICT در این دانشگاه به راه افتاده است، تصریح کرد: با راه اندازی دو مرکز نوآوری، بستر جدیدی جهت کمک به ارتقای زیست بوم دانشگاه بوجود آمده است.
شوال پور ضمن اشاره به شناسایی ۳۰ طرح سرمایه پذیر طی دو جشنواره در سالهای ۹۹ و ۱۴۰۰، خاطرنشان کرد: تابحال ۳ میلیارد تومان وارد این اکوسیستم کرده ایم و بر مبنای برآوردهای انجام شده ۲۵ طرح فناورانه اجرا شده در این دانشگاه دارای ارزشی بالغ بر ۱۲ میلیارد تومان هستند.
مدیر صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه علم و صنعت افزود: از تعداد ۲۵ طرح فناورانه، دو تیم توانستند از منابع مالی جمعی در حدود ۵ میلیارد تومان بهره مند شوند و یک طرح دیگر موفق به عقد قرارداد با صنعت آب با حجم ۱۵ میلیارد تومان شده است و این موفقیت ها به علت اهرمی کردن منابع بوده است.
شوال پور ضمن اشاره به طرح های هم سرمایه گذاری این صندوق، توضیح داد: در سه طرح از راه هم سرمایه گذاری، سرمایه اولیه را به یکی از شرکت ها تزریق کردیم.
وی جمع سرمایه گذاری خطرپذیر این صندوق را ۶۵ تا ۷۰ میلیارد تومان عنوان نمود و اظهار داشت: یکی از حوزه های موفقی که مورد حمایت این صندوق قرار گرفته است، در تجهیزات پزشکی است.
منبع:

1400/10/13
23:02:48
0.0 / 5
669
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
هوا فضا هوافضا