هوافضا- علوم هوا فضا

امکان تمرین راه رفتن بیماران ضایعه نخاعی به دور از مراکز درمانی با روش پژوهشگران کشور

امکان تمرین راه رفتن بیماران ضایعه نخاعی به دور از مراکز درمانی با روش پژوهشگران کشور

هوا فضا: یکی از شرکت های دانش بنیان موفق به تولید دستگاهی شده که بیماران لطمه نخاعی را قادر می کند تا راه رفتن را در خانه و به دور از مراکز درمانی تمرین کنند.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، محمدرضا روحی، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان اظهار داشت: بیماران لطمه نخاعی مبتلا به فلج کامل پاها و تنه در هر دو سمت، علاوه بر از دست دادن راندمان برای جامعه و استقلال، به سبب عدم تحرک، در معرض بیماریهای بسیاری شامل ترومبوز ورید عمقی، آمبولی ریوی، زخم بستر، پوکی استخوان و افسردگی هستند که تعدادی از این بیماریها، سبب مرگ آنها می شود.
وی با اشاره به طراحی و ساخت دستگاه تحریک الکتریکی با هدف بازتوانی این بیماران، اضافه کرد: هدف از اجرای این طرح، بررسی اثر دستگاه تحریک الکتریکی عملکردی با کانال های تحریکی بیشتر در بازتوانی بیماران مبتلا به فلج کامل پاها و تنه ناشی از لطمه نخاعی است.
به نقل از مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری، روحی با اعلان اینکه این دستگاه مناسب برای بازتوانی بیماران هر نوع لطمه نخاعی شامل جانبازان، مصدومان حوادث و سوانح است، تصریح کرد: این دستگاه به آنها کمک می نماید تا پروسه راه رفتن را در خانه و مستقل از مراکز درمانی انجام دهند.
مجری طرح اشاره کرد: این دستگاه که اکنون تولید شده و برای دریافت مجوزها و استانداردهای لازم نیاز به حمایت دارد، یک مدار اصلی است که پالس الکتریکی تولید می کند. همین طور از یک سری سیم های انتقال دهنده به عضلات و پدهای سطحی تشکیل شده که آنرا به روی عضلات می چسبانند و به این ترتیب، پالس اعمال می شود.
منبع:

1400/10/16
12:10:53
0.0 / 5
637
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان هوا فضا
هوا فضا هوافضا