هوافضا- علوم هوایی
استاندار اردبیل تاكید كرد؛

پشتیبانی از علوم پایه در استان اردبیل با تاکید بر دانش متخصصان

پشتیبانی از علوم پایه در استان اردبیل با تاکید بر دانش متخصصان

به گزارش هوا فضا استاندار اردبیل اظهار داشت: با تاکید بر توان و دانش متخصصان بومی و به منظور تربیت و تقویت نیروی انسانی مبتکر و اهل علم باید از علوم پایه حمایت شود.به گزارش هوا فضا به نقل از مهر، سیدحامد عاملی ظهر یکشنبه در نشستی با اعضای هیأت امنای خانه ریاضیات استان اردبیل اظهار نمود: سرمایه اصلی جوامع و اصلی ترین منبع تولید ثروت منابع انسانی است؛ بدین سبب جامعه ای برای توسعه قابل سرمایه گذاری است که نیروی انسانی خلاق و توانمند داشته باشد.
وی اشاره کرد: نیروی انسانی متفکر و خلاق علاوه بر تامین منابع مورد نیاز خود، برای دیگران هم سودآور است و تولید ثروت می کند و بدین جهت در زمینه تعلیم و تربیت باید برنامه ویژه داشته باشیم.
استاندار اردبیل بیان کرد: دو محور اقتصاد و تعلیم و تربیت مکمل همدیگر هستند و نباید برای پشتیبانی از این دو محور حاشیه ایجاد شود؛ چونکه اگر یک استعداد درخشان و نخبه علمی در این مجموعه عظیم پرورش یابد، آن وقت رسالت خودرا به درستی انجام داده ایم.
عاملی با تاکید بر پشتیبانی از علوم پایه در این استان اظهار داشت: بمنظور تربیت و تقویت نیروی انسانی مبتکر و اهل علم باید از علوم پایه حمایت شود چونکه که تمام محاسبات مهندسی و عمرانی در سایه علوم پایه است و برای پرورش استعدادهای استان باید به این علوم توجه ویژه ای شود.
وی اضافه کرد: راه اندازی خانه ریاضیات در استان اردبیل امر بسیار ارزشمندی بوده است و برای تقویت نیروی انسانی قوی، دارای بنیه علمی و شکوفایی استعدادهای بالقوه این مجموعه می تواند نقش اساسی ایفا کند.
استاندار اردبیل بیان کرد: مسئولان اجرائی، شورای اسلامی شهر و شهرداری باید از استانهای موفق در ارتباط با پشتیبانی از خانه ریاضیات الگوبرداری کنند و مسئولیت های اجتماعی چنین ارگان هایی در امتداد پشتیبانی از این خانه بیشتر بررسی شود تا با رعایت تمام جوانب به این مجموعه کمک نماییم.
وی اضافه کرد: ارگان هایی که می توانند به اینگونه موسسه هایی کمک کنند، نباید کم کاری داشته باشند و استانداری هم در این راستا آمادگی کامل دارد؛ چونکه تنها گزینه ای که می تواند در فاکتورهای آینده استان مورد توجه قرار گیرد، پرورش استعدادهای درخشان فکری و علمی است.


منبع:

1400/10/21
15:57:37
0.0 / 5
694
تگهای خبر: سرمایه گذاری , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
هوا فضا هوافضا