علوم هوا فضا
در گفت وگو با هوا فضا اعلام شد

بودجه پارک های استانی، ملی شد

بودجه پارک های استانی، ملی شد

به گزارش هوا فضا معاون فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از ملی شدن بودجه پارک های استانی آگاهی داد و اظهار داشت: افزایش 9 درصدی بودجه پارک ها از چالش های ما در اعتبارات 1401 است، در صورتیکه این اعتبارات در سال قبل 100 درصد افزایش داشته است.


دکتر علی خیرالدین در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به وضعیت بودجه های پارک های علم و فناوری با تاکید بر این که ما موافق استانی شدن بودجه های پارک های علم و فناوری نیستیم، اضافه کرد: از آنجا که پارک های علم و فناوری استانی دارای ماموریت ملی هستند، ما به هیچ وجه موافق استانی شدن اعتبارات پارک ها نیستم.
وی اظهار نمود: طرحی که در سازمان برنامه و بودجه تصویب گردید، موجب شد که بودجه پارک های علم و فناوری استانی ملی شود که در این صورت بودجه پارک های استانی، مستقل خواهد شد.
خیرالدین، مشکل اصلی دراین زمینه را افزایش ناچیز بودجه پارک های علم و فناوری در لایحه بودجه ۱۴۰۱ عنوان نمود و تصریح کرد: در لایحه بودجه سال آینده، بودجه پارک های استانی تنها ۹ درصد افزایش دارد و این در حالیست که در سال قبل بودجه پارک ها ۱۰۰ درصد افزایش داشته است.
معاون فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر ضرورت افزایش اعتبارات پارک های استانی، اشاره کرد: اعتبارات پارک های دانشگاهی نیز با چالش هایی مواجه می باشد. هم اکنون ۱۱ پارک دانشگاهی داریم که بودجه آنها ذیل دانشگاه ها تعریف شده است و از آنجا که دانشگاه ها با کمبودهایی مواجهند، بودجه پارک ها بطور کامل اختصاص داده نمی گردد.
خیرالدین همین طور از راه اندازی انجمن پارک های دانشگاهی آگاهی داد و اظهار داشت: علاوه بر آن شورای توسعه اقتصاد دانش بنیان استانی نیز راه اندازی خواهد شد.
وی در این زمینه توضیح داد: در استانها شورای اقتصاد مقاومتی تشکیل شده است و استاندار در رأس آن قرار دارد و شورای توسعه اقتصاد دانش بنیان در هر استان با حضور پارک های علم و فناوری، مراکز رشد، دانشگاه ها و جهاد دانشگاهی می توانند در کنار شورای اقتصاد مقاومتی قرار گیرند.
منبع:

1400/10/26
12:35:11
0.0 / 5
636
تگهای خبر: دانش بنیان , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
هوا فضا هوافضا