در گفت وگو با هوا فضا اعلام شد

بودجه پارک های استانی، ملی شد

بودجه پارک های استانی، ملی شد

به گزارش هوا فضا معاون فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از ملی شدن بودجه پارک های استانی آگاهی داد و اظهار داشت: افزایش 9 درصدی بودجه پارک ها از چالش های ما در اعتبارات 1401 است، در صورتیکه این اعتبارات در سال قبل 100 درصد افزایش داشته است.


دکتر علی خیرالدین در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به وضعیت بودجه های پارک های علم و فناوری با تاکید بر این که ما موافق استانی شدن بودجه های پارک های علم و فناوری نیستیم، اضافه کرد: از آنجا که پارک های علم و فناوری استانی دارای ماموریت ملی هستند، ما به هیچ وجه موافق استانی شدن اعتبارات پارک ها نیستم.
وی اظهار نمود: طرحی که در سازمان برنامه و بودجه تصویب گردید، موجب شد که بودجه پارک های علم و فناوری استانی ملی شود که در این صورت بودجه پارک های استانی، مستقل خواهد شد.
خیرالدین، مشکل اصلی دراین زمینه را افزایش ناچیز بودجه پارک های علم و فناوری در لایحه بودجه ۱۴۰۱ عنوان نمود و تصریح کرد: در لایحه بودجه سال آینده، بودجه پارک های استانی تنها ۹ درصد افزایش دارد و این در حالیست که در سال قبل بودجه پارک ها ۱۰۰ درصد افزایش داشته است.
معاون فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر ضرورت افزایش اعتبارات پارک های استانی، اشاره کرد: اعتبارات پارک های دانشگاهی نیز با چالش هایی مواجه می باشد. هم اکنون ۱۱ پارک دانشگاهی داریم که بودجه آنها ذیل دانشگاه ها تعریف شده است و از آنجا که دانشگاه ها با کمبودهایی مواجهند، بودجه پارک ها بطور کامل اختصاص داده نمی گردد.
خیرالدین همین طور از راه اندازی انجمن پارک های دانشگاهی آگاهی داد و اظهار داشت: علاوه بر آن شورای توسعه اقتصاد دانش بنیان استانی نیز راه اندازی خواهد شد.
وی در این زمینه توضیح داد: در استانها شورای اقتصاد مقاومتی تشکیل شده است و استاندار در رأس آن قرار دارد و شورای توسعه اقتصاد دانش بنیان در هر استان با حضور پارک های علم و فناوری، مراکز رشد، دانشگاه ها و جهاد دانشگاهی می توانند در کنار شورای اقتصاد مقاومتی قرار گیرند.
منبع:

1400/10/26
12:35:11
0.0 / 5
282
تگهای خبر: دانش بنیان , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳