هوافضا- علوم هوا فضا

ابلاغ طرح ملی ترویج کارآفرینی در دانشگاه ها بعد از تایید وزیر علوم

ابلاغ طرح ملی ترویج کارآفرینی در دانشگاه ها بعد از تایید وزیر علوم

به گزارش هوا فضا تدوین طرح ملی ترویج کارآفرینی در دانشگاه های کشور در وزارت علوم درحال نهایی شدن است و بعد از تایید وزیر علوم به دانشگاه ها ابلاغ می شود.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، دکتر علی خیرالدین، معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم در نشست مشترک با دکتر مسعود گنجی رئیس صندوق رفاه دانشجویان اظهار داشت: با عنایت به اهمیت اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی و تاکید وزیر علوم بر عرضه راهکاری در این خصوص، معاونت فناوری و نوآوری با کمک سایر بخش های وزارت علوم، تدوین طرح ملی ترویج کارآفرینی در دانشگاه های کشور را در دستور کار خود قرار داد.
وی اضافه کرد: بر طبق این طرح، از ایجاد اشتغال مبتنی بر دانش که در چارچوب فعالیت در شرکتهای دانش بنیان و واحدهای فناور صورت بگیرد، با استفاده از ظرفیت صندوق رفاه دانشجویان، صندوق پژوهش و فناوری و سایر صندوق های مرتبط مانند صندوق نوآوری و شکوفایی حمایت خواهد شد.
به نقل از وزارت علوم، دکتر مسعود گنجی، رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم هم با استقبال از تدوین طرح ملی ترویج کارآفرینی در دانشگاه های کشور اظهار داشت: صندوق رفاه دانشجویان آمادگی کامل دارد در قالب وظایف خود حداکثر حمایت را از اجرای این طرح به عمل آورد.
دکتر امید رضایی فر، سرپرست دفتر پشتیبانی امور فناوری و نوآوری هم در مورد این طرح اظهار داشت: با استفاده از حمایت های صندوق رفاه دانشجویان و ابتکار عمل معاونت فناوی و نوآوری وزارت علوم و پارک های علم و فناوری طرح دستیار فناوری به صورت آزمایشی جهت توانمندسازی دانشجویان اجرا می گردد.
وی تصریح کرد: معاونت فناوری با همکاری صندوق رفاه دانشجویان در مورد سایر موارد قابل اجرا همچون مبحث صندوق های پشتیبانی از فناوری، توسعه مراکز کارآفرینی و گرنت های توسعه سطح آمادگی فناوری برای سطوح اولیه دانشگاهی را در چارچوب تفاهمنامه مورد بررسی قرار خواهد داد.1400/10/28
16:08:01
0.0 / 5
599
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
هوا فضا هوافضا