هوافضا- علوم هوا فضا

برنامه مرکز نوآوری و تحول دیجیتال برای رشد شرکتهای نوپا

برنامه مرکز نوآوری و تحول دیجیتال برای رشد شرکتهای نوپا

رئیس مرکز نوآوری و تحول دیجیتال، کمک به تجاری سازی نوآوری در کسب و کارهای نوین و نوآور در این عرصه را از مأموریت های این مرکز نام برد و اظهار داشت: با عنایت به تجربیات کسب شده، پشتیبانی از شرکتهای بزرگ را در دستور کار قرار دادیم تا از این طریق موفقیت شرکتهای نوپا تضمین شود.


دکتر سحر بنکدارپور در گفت و گو با ایسنا، اتاق بازرگانی تهران را بعنوان نهاد متولی رشد و توسعه اقتصادی بخش خصوصی کشور توصیف کرد و اضافه کرد: بر این اساس این نهاد همگام با تغییرات صورت گرفته در انقلاب صنعتی چهارم و با هدف توانمندسازی و ارتقای قابلیت های توسعه نوآوری و گسترش فناوری در حوزه کسب و کارها، مبادرت به راه اندازی مرکز نوآوری و تحول دیجیتال پارسال کرده است.
وی تمرکز مرکز نوآوری اتاق تهران را ایجاد همکاری راهبردی بین شرکتهای نوپای فناور و کسب و کارها عنوان نمود و خاطرنشان کرد: مأموریت های مرکز نوآوری و تحول دیجیتال، شتابدهی و کمک به تجاری سازی نوآوری در کسب وکارهای نوین و نوآور، ارتقای جایگاه سرمایه انسانی نخبه، مهارت افزایی و کمک به رفع موانع توسعه کسب و کارها و افزایش سهم بازار و فرهنگ سازی و ترویج نوآوری و تحول دیجیتال در حوزه کسب و کارها است.
بنکدارپور تصریح کرد: تا کنون همواره از پشتیبانی از شرکتهای کوچک و SME ها صحبت شده، اما تجربه نشان داد که این اقدامات کافی نیست؛ چون که طبق گزارش ها درصد حیات و عمر استارت آپ ها در دنیا پایین و در ایران بسیار پایین تر از سطح معمول در دنیا است. ازاین رو اگر پشتیبانی از شرکتهای بزرگ و مگاترندها را در دستور کار خود بگذاریم و در جهت این حمایت، استارت آپ ها را به شرکتهای بزرگ وصل نماییم، درصد موفقیت شرکتهای نوپا هم افزایش پیدا خواهد نمود.
رئیس مرکز نوآوری و تحول دیجیتال با اشاره به اینکه شرکتهای بزرگ فناور هم انتفاع بیشتری از این مدل حمایتی خواهند برد، افزود: این دقیقا همان نگاهی است که مرکز نوآوری و تحول دیجیتال آنرا دنبال می کند.
وی افزود: در جهت اجرای این اهداف اقداماتی از قبیل برگزاری رویدادهای احصاء نیاز، دوره های آموزشی، مشاوره های کسب و کار، مشاوره های میز خدمت، به همرسانی، سرمایه گذاری، نشست های انتقال تجربه، رفع چالش شرکتهای بزرگ و کوچک از راه رایزنی با نهادها و بخش های دولتی، خصوصی و خصولتی را در دستور کار خود قرار داده ایم.1400/10/29
09:06:56
0.0 / 5
738
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
هوا فضا هوافضا