هوافضا- علوم هوا فضا

روش اقتصادی و دوستدار محیط زیست برای بازگردانی روغن های سوخته

روش اقتصادی و دوستدار محیط زیست برای بازگردانی روغن های سوخته

هوا فضا: پژوهشگران یکی از شرکت های دانش بنیان خط بازپالایش روغن های سوخته و کارکرده را مطابق استانداردها پیاده سازی کردند و بگفته آنها این خط بازپالایش از مزایایی چون سازگار با استانداردهای زیست محیطی، مصرف کم انرژی، بازدهی بالای تولید و کنترل و حذف مواد سمی و بدبو برخوردارست.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، محسن قدریان، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با اعلان اینکه این خط بازپالایش، بدون هیچ صدمه ای به محیط زیست روغن سوخته را به روغن قابل استفاده تبدیل می کند، اظهار داشت: تصفیه غیراصولی روغن های سوخته خارج شده از موتور اتومبیل می تواند موجب آلودگی های آب وخاک شود.
وی با اعلان اینکه روغن های معدنی در حین کار، در اثر واکنش با اکسیژن و تجزیه بر اثر حرارت، ترکیبات اشباع نشده قطبی و آسفالتی تولید می کنند، اظهار نمود: این روغن ها همین طور با مواد خارجی دیگر مانند گرد و خاک، انواع سوخت، کربن و ذرات فلز آغشته و مخلوط می شوند و کارایی خودرا از دست می دهند، به چنین روغنی، روغن کارکرده می گویندکه باید تعویض و یا تصفیه شوند.
قدریانی از ارائه راهکاری دراین زمینه آگاهی داد و تصریح کرد: روش بازپالایش روغن کارکرده ما با بهره گیری از روش های تصفیه با اسید و خاک رنگبر، تصفیه با روش استخراج با حلال و تصفیه‏ روغن به روش پیشرفته‏ تقطیر مولکولی در خلاء انجام می شود. این خط باز پالایش به روش تقطیر مولکولی در خلاء و فیلم نازک انجام می شود که عدم خوردگی تجهیزات و عدم استفاده از حلال، عدم ایجاد آلودگی و راندمان و کیفیت بالا را در پی دارد.
به نقل از مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری، مدیر عامل این شرکت دانش بنیان با اعلان اینکه فناوری فیلم نازک در خلاء (ATFE) که یک پروسه مقرون به صرفه و سازگار با استانداردهای زیست محیطی است، اشاره کرد: در این روش روغن کارکرده را بدون هیچ نوع افزودنی شیمیایی (اسید و خاک) بازیابی می نماییم و خروجی این پروسه تولید روغن های پایه مطابق با استاندارد API یا ACEA است.
وی مدت زمان کم روغن در تماس با سطح داغ، تبخیر در دمای کم، ضرایب انتقال حرارتی بالا، افت فشار کم در زمان تبخیر، نگه داشتن خواص و کیفیت روغن، قابلیت خود تمیزکنندگی و مناسب برای مایعات دارای ویسکوزیته بالا را از خاصیت های این خط بازپالایش روغن کارکرده نام برد و افزود: همین طور این خط بازپالایش صرفه اقتصادی، سازگار با استانداردهای زیست محیطی، مصرف کم انرژی، بازدهی بالای تولید و کنترل و حذف مواد سمی و بدبو را نیز به دنبال دارد.
منبع:

1400/11/13
23:00:11
0.0 / 5
700
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
هوا فضا هوافضا