هوافضا- علوم هوایی

وزارت علوم از مشارکت خیرین در بخش فناوری حمایت می کند

وزارت علوم از مشارکت خیرین در بخش فناوری حمایت می کند

معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: وزارت علوم از مشارکت خیّرین در بخش فناوری حمایت می کند و معاونت فناوری و نوآوری درحال ایجاد ساز و کارهای لازم برای توسعه مشارکت خیرین آموزش عالی در این حوزه می باشد.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، دکتر علی خیرالدی در نشست مشترک با برگزار کنندگان جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر به حاضرین، ظرفیت های موجود در حوزه فناوری و نوآوری را شرح داد.
وی خیرین را از اجزای مهم و تأثیرگذار زیست بوم نوآوری و فناوری دانست و بر عزم وزارت علوم برای دعوت از حامیان نوآوری به منظور توسعه و ارتقای این زیست بوم اطلاع داد.
معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم ضمن اشاره به فرآیندهای ایجاد، رشد و توسعه نوآوری در کشور، اثرگذاری بیشتر خیرین در این بخش را خواستار شد و از آمادگی وزرت علوم برای همکاری و ایجاد سازوکار لازم در این خصوص اطلاع داد.
وی ضمن اشاره به این که خیرین این حوزه بعنوان سرمایه گذاران خطر پذیر می توانند در ایجاد فناوری و به کارگیری نوآوری های آن در صنعت مشارکت کنند، بر امکان بازگشت پذیری سرمایه به چرخه حمایت و کمک به افزایش اشتغال تخصصی و رفع نیازهای صنایع از این طریق تصریح کرد.
دکتر خیرالدین در ادامه ضمن اشاره به طرح های اشتغال زایی دانش بنیان معاونت فناوری و نوآوری از طراحی دستیار فناوری در پارک های علم و فناوری اطلاع داد و از مهندس ابراهیم جمیلی درخواست نمود که پشتیبانی از این افراد را در دستور کار برنامه های بنیاد نیکوکاری جمیلی قرار دهد.
در انتها جلسه، مهندس ابراهیم جمیلی از آمادگی خیرین برای مشارکت در حوزه فناوری و نوآوری، به منظور کاهش ریسک نوآوری اطلاع داد و از جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان بعنوان الگویی برای مشارکت خیرین در برگزاری رویدادهای این حوزه یاد کرد. دکتر علی خیر الدین نیز آمادگی این معاونت در جهت تعامل، همکاری و اطلاع رسانی با جشنواره را اعلام نمود.
به نقل از وزارت علوم، در این جلسه عوامل برگزاری جشنواره اندیشمندان جوان، ابعاد و اهداف جشنواره و تجربیات اندوخته شده در این عرصه را تشریح کرده و برنامه های آتی برای برگزاری این جشنواره در سالهای بعد را شرح دادند.
بنیاد نیکوکاری جمیلی بعنوان حامی اصلی و مدیر برگزار کننده و حامی مالی این رویداد است که تا کنون پنج رویداد در سطح ملی برگزار کرده و از برنامه های آینده این رویداد، دعوت به مشارکت نخبگان علمی در سطوح بین المللی است.
جمیلی، رییس شورای سیاستگذاری برگزاری جشنواره از آمادگی خیرین برای مشارکت بیشتر در حوزه فناوری و نوآوری، بخصوص بعنوان سرمایه گذاران فرشته به منظور کاهش ریسک نوآوری اطلاع داد و از جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان بعنوان الگویی برای مشارکت خیرین در برگزاری رویدادهای این حوزه یاد کرد.
در ادامه، دکتر امید رضایی فر، مدیرکل دفتر پشتیبانی امور فناوری و نوآوری، برنامه های این دفتر به منظور تشویق و تکریم خیرین حامی علم و فناوری را شرح داد.
وی ضمن اشاره به جلسات برگزار شده و مذاکرات انجام شده با نهادها و سازمان های مرتبط به منظور دسترسی به شبکه خیرین کشور و ترویج پشتیبانی از حوزه نوآوری، آمادگی حمایت های مقتضی از رویدادها و پروژه های خیرمحور را اعلام نمود.
توافق برای ادامه جلسات تخصصی با دفتر پشتیبانی امور فناوری و نوآوری به منظور هم اندیشی جهت نحوه تعامل و همکاری در برگزاری جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان و نمونه های مشابه آن و همینطور ایجاد سازوکار لازم به منظور مداخله مؤثر خیرین در نظام ملی نوآوری از تصمیمات این جلسه بود.1400/11/17
14:00:42
0.0 / 5
646
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
هوا فضا هوافضا