هوافضا- علوم هوا فضا

مهلت ثبت نام در همایش بین المللی بیوانفورماتیک ایران تمدید گردید

مهلت ثبت نام در همایش بین المللی بیوانفورماتیک ایران تمدید گردید

مهلت ثبت نام در دهمین همایش ملی و اولین همایش بین المللی بیوانفورماتیک ایران تا ۱۹ بهمن ماه جاری تمدید گردید.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، دکتر کاوه کاوسی، رئیس و دبیر اجرایی دهمین همایش ملی و اولین همایش بین المللی بیوانفورماتیک ایران با بیان این مطلب اظهار نمود: دهمین کنفرانس ملی و اولین همایش بین المللی بیوانفورماتیک ایران با همکاری انجمن بیوانفورماتیک ایران، پردیس های بین المللی دانشگاه تهران و دانشگاه علوم پزشکی تهران، سوم تا پنجم اسفندماه به صورت حضوری (در جزیره کیش) و مجازی برگزار می شود.
نایب رییس انجمن بیوانفورماتیک ایران خاطرنشان کرد: هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در زیست شناسی، مدل سازی در زیست شناسی محاسباتی، داده های عظیم در زیست شناسی، کشف و طراحی محاسباتی دارو، زیست شناسی سامانه ای، بیوانفورماتیک ساختاری و آنالیز توالی های زیستی، محورهای اولین همایش بین المللی و دهمین همایش ملی بیوانفورماتیک ایران را می سازند.
به قول کاوسی در این همایش علاوه بر عرضه مقالات برگزیده در چارچوب سخنرانی و پوستر، بالغ بر ۳۰ سخنرانی علمی توسط تعدادی از متخصصان برجسته بیوانفورماتیک از دانشگاه ها و مؤسسات پژوهشی بزرگ ایران و جهان عرضه می شود. در حاشیه همایش، کارگاه های آموزشی مختلفی هم در حوزه های تخصصی بیوانفورماتیک برگزار می شود.
به نقل از دبیرخانه همایش، عضو هیات علمی گروه بیوانفورماتیک مرکز تحقیقات بیوشیمی و بیوفیزیک دانشگاه تهران و مؤسس آزمایشگاه سیستم های زیستی پیچیده و بیوانفورماتیک تصریح کرد: بیوانفورماتیک، دانشی بین رشته ای است که در آن از روش های محاسباتی، آمار، هوش مصنوعی، ریاضیات و … برای مدل سازی پدیده های زیستی و حل مسائل این حوزه استفاده می شود. استخراج و پردازش داده های حجیم از پدیده های زیستی در طراحی داروهای جدید، مدل سازی بیماری های پیچیده و پیشنهاد روش های درمانی با بالاترین اثربخشی و کمترین عوارض، تشخیص زودرس بیماری ها، پزشکی شخصی و در حوزه بیوتکنولوژی کشاورزی در توسعه کیفی محصولات کشاورزی، تولید گیاهان مقاوم به آفت، شناسایی زیست مولکول های فعال با ارزش اقتصادی بالا و … کاربرد دارد.
نایب رییس انجمن بیوانفورماتیک ایران در انتها ضمن اشاره به روند رو به رشد دانش بیوانفورماتیک در ایران و تجربه موفق برگزاری همایش های ملی بیوانفورماتیک، ابراز امیدواری کرد که برگزاری اولین همایش بیوانفورماتیک ایران بتواند به هم افزایی تجربه ها و ارتباط مستقیم و رو در روی پژوهشگران و دانشجویان فعال در حوزه بین رشته ای و نسبتا نوپای بیوانفورماتیک در کشور کمک نماید.
منبع:

1400/11/18
11:38:30
0.0 / 5
599
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
هوا فضا هوافضا