هوافضا- علوم هوایی

نیاز صنعت حمل و نقل ریلی به سیلندر لکوموتیو تامین شد

نیاز صنعت حمل و نقل ریلی به سیلندر لکوموتیو تامین شد

هوا فضا: یک شرکت دانش بنیان موفق به ساخت قطعه ای کاربردی در لکوموتیو شده است که موجب روشن شدن موتور می شود.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، امین علایی، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با اعلان اینکه محصول تولیدی این شرکت سیلندر موتور لکوموتیو است، اظهار داشت: این محصول راهبردی باتوجه به نیاز صنعت ریلی کشور طراحی و تولید شده و تا حالا بیش از ۸۰۰۰ قطعه بصورت چدنی و کرومی به مشتریان تحویل داده شده است.
وی ادامه داد: ساخت سیلندر موتور لکوموتیوها بعد از انجام فرایند‎های بسیار پیچیده به تولید انبوه رسیده است. این قطعه کاربردی جزو قطعات نیروی محرکه موتور لکوموتیو شمرده می شود. این قطعه بواسطه احتراقی که داخلش صورت می گیرد، موجب روشن شدن موتور می شود.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان اشاره کرد: این محصول در صنعت نفت و کشتیرانی نیز کاربرد دارد، اما عمده استفاده آن در راه آهن جمهوری اسلامی ایران است. این قطعه توسط مهندسین ایرانی کاملاً بومی سازی شده و این شرکت تنها تولیدکننده آن در خاورمیانه است.
علایی اشاره کرد: این محصول نسبت به نمونه آمریکایی خود ارتقا پیدا کرده است و قیمت پایین و به صرفه، در دسترس بودن، خدمات بعد از فروش و گارانتی از مزیت های این محصول نسبت به نمونه خارجی خود شمرده می شود.
یک میلیون دلار صرفه جویی ارزی در سال
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، وی افزود: این محصول توانسته سالیانه حدود یک میلیون دلار صرفه جویی ارزی به همراه داشته باشد. در این شرکت هم اکنون ۲۳ نفر بصورت مستقیم و ۱۰ نفر بصورت غیرمستقیم مشغول به فعالیت هستند.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با اشاره به اینکه حمایت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری موجب رشد و پیشرفت شده است، اضافه کرد: مزایا و حمایت هایی که این مجموعه به شرکت های دانش بنیان ارائه می کند، کاملاً واقعی و کارساز است.
منبع:

1400/11/28
11:20:08
0.0 / 5
765
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
هوا فضا هوافضا